A jelentkezést postai úton, személyesen és Ügyfélkapun keresztül is be lehet nyújtani.
Érettségi vizsgára a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Hatósági Főosztály Oktatási és Hatósági Osztályán (6000 Kecskemét, Deák F. tér 3.) az tud jelentkezni, aki középiskolával már nem áll tanulói jogviszonyban vagy külföldi/külföldi rendszerű középiskolával utolsó évfolyamon tanulói jogviszonnyal rendelkezik – olvasható a hivatal honlapján.
A jelentkezés 2023. január végétől (várhatóan január 25-től) február 15-ig lehetséges. A jelentkezéssel kapcsolatos információk az Oktatási Hivatal honlapján találhatók.
A jelentkezést
A honlap szerint az Érettségi Elektronikus Jelentkezési Lap (E-jel) program használata preferált, mivel rendkívül felhasználóbarát, végigvezeti a jelentkezőt a nyomtatvány kitöltésének és benyújtásának folyamatán, valamint folyamatos kapcsolattartást biztosít a Kormányhivatallal.
Aki nem rendelkezik ügyfélkapuval, a regisztrációval kapcsolatban itt tájékozódhat.
Postai úton vagy ügyfélkapun történő jelentkezés esetén a következők szükségesek (a jelentkezés postára adásának végső dátuma 2023. február 15. 24:00 óra):
Banki átutaláshoz szükséges adatok:
a közlemény rovatba be kell írni egy 20-es számot, majd egy szóközt kihagyva a jelentkezési lap tetején található, 15 számjegyből álló egyedi érettségi iktatószámot.
Jogosult neve: Oktatási Hivatal
Számlaszám: 10032000-00282637-00000000 (Magyar Államkincstár).
A hivatal felhívja a figyelmet, hogy csak az átutalás megtörténtét tanúsító dokumentumot áll módjában elfogadni. A külföldről történő átutaláshoz az Oktatási Hivatal oldalán részletes leírás található.
Személyes jelentkezés esetén:
Érettségi vizsgára történő jelentkezést a Kormányhivatalban (6000 Kecskemét, Deák F. tér 3.) fogadják: hétfőtől csütörtökig 8.00-16.00 óráig, pénteken 8.30-13.30 óráig. A személyes ügyintézéshez nem szükséges időpontfoglalás, de a jelentkezési határidő közeledtével várakozásra kell számítani – tájékoztattak.
Az Oktatási Hivatal honlapján, január végén fog megjelenni egy link (Jelentkezési lap), ekkor nyílik meg az érettségi szoftver jelentkeztető felülete, addig jelentkezést nem tudnak rögzíteni.
Személyes jelentkezés esetén a következő, eredeti dokumentumokat szükséges bemutatni:
A vizsgadíj befizetéséhez adnak egy csekket, melyet a postán vagy csekkbefizető automatában lehetséges befizetni (a bizonylatot kérjék visszahozni), vagy amennyiben lehetőség van a helyszínen mobil applikáción keresztül banki átutalást kezdeményezni, valamint a bizonylatot e-mail-ben megküldeni, ebben a formában is teljesíthető a befizetés.
A vizsgázónak a középszintű érettségi vizsgáért az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 15 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2023-ban 35.000,- Ft).
A vizsgázónak az emelt szintű érettségi vizsgáért az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2023-ban 58.000,- Ft.
A fenti összegek vizsgatárgyanként értendőek.
Nagykorú vizsgázó nevében szülő csak meghatalmazással járhat el a jelentkezési eljárásban.
Kiskorú vizsgázó esetén a jelentkezési lapon szükség van a szülő/gondviselő aláírására is.
Az Oktatási Hivatal honlapján találhatók meg az érettségi vizsgatárgyak nyilvánosságra hozott anyagai, a vizsgakövetelmények (témakörök), a vizsgaleírások, a korábbi évek központi írásbeli feladatsorai és a javítási-értékelési útmutatók, melyek segítenek a felkészülésben.
Ügyintézők és elérhetőségeik:
Dr. Szűcs Dominika: tel.: 76/516-888, e-mail: [email protected]
Lovasné dr. Polyák Erzsébet: tel.: 76/513-781, e-mail: [email protected]
Somodiné Triesz Orsolya: tel.: 76/513-781, e-mail: [email protected]
A Dunántúl legnagyobb kórházfejlesztésénél megkezdhette a használatbavételi eljárást a kivitelező Fejér-B.Á.L.-Épkar konzorcium.
Látványos fejlesztéssel mutatják be a látványos élővilágot.