A szakképzési centrum iskoláiban, 20 ágazatban több mint 70 szakmát lehet megtanulni.
A #tanuljszakmát- „Jövőd a tét!” Pályaorientációs Rendezvénynek Kecskeméten 2021. október 1-én a Messzi István Sportcsarnok adott otthont.
A rendezvények elsődleges célja a szakképzés és a benne rejlő karrierlehetőségek népszerűsítése a 7-8. osztályos korosztály körében. A Kormányhivatal célja a Szakképzési Centrummal közösen, a szakképzés új, átalakított rendszerének megismertetése, ezzel együtt a megyei szakképzési lehetőségek ajánlása. Emellett figyelmet fordítanak a térség meghatározó vállalkozásainak bemutatására és az érdeklődő szülők célirányos tájékoztatására.
A rendezvény az előzőekben említett, népszerű „Jövőd a tét!” brand folytatása és a tapasztalható érdeklődés kielégítése céljából – illetve a rendszeres partnerek ilyen irányú felkérései alapján – megalapozott.
A rendezvények várható pozitív hatása jól tervezhető a meglévő korábbi tapasztalatok alapján. A COVID járvány miatt a több ezer fős látogatottságú rendezvények idei megrendezését felváltotta a több helyszínen kisebb létszámú események sorozata.
A Foglalkoztatási, Munkaügyi és Munkavédelmi Főosztály munkatársai a Kereskedelmi és Iparkamarával közösen, a járásokban Pályaválasztási Roadshow-t szerveznek, ahol 150-200 főt fogadnak helyszínenként megbontva, szervezetten és ütemezetten. Tervek szerint így a hangsúly az egyéni tájékoztatásra és a közvetlen, személyre szóló orientációra fog fókuszálni, a mélyebb hatás elérése a célcsoportban.
A szakképzési centrumok, az Iparkamara, valamint a Foglalkoztatási Szolgálat naprakész, szerteágazó munkaerő-piaci kapcsolatainak köszönhetően az aktuális folyamatokhoz és a térségi sajátosságokhoz való alkalmazkodás konkrét ajánlásokon keresztül fog megjelenni a duális gazdasági partnerek bevonásával.
A kiállítói standokon a legtöbb ágazat bemutatkozott: ki lehetett próbálni a különböző technológiai folyamatokat demonstráló szimulátorokat, a csempemozaik készítésétől az újraélesztésen át a virágkötészetig számos szakmákhoz kapcsolódó tevekénység megismerésére volt lehetőség.
A selfieboxban a szakmákra jellemző tárgyakkal, munkaeszközökkel készíthetett mindenki fotót magáról.
A sportcsarnok előtti parkolóban is volt látnivaló: honvédségi jármű, kamion, traktor, mentő, rendőr és tűzoltóautó, busz várta az érdeklődőket.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.