Víz Világnapja alkalmából egyre több oktatási intézményben tartanak tematikus napokat vagy tanórákat, hogy felhívják a figyelmet a vízkészlet védelmének fontosságára és a tudatos vízfogyasztás praktikáira.
A Víz Világnapja jó alkalom arra, hogy felhívjuk a figyelmet: a víz érték, amit óvnunk kell, a hazai vízkincs védelme pedig mindannyiunk közös felelőssége – hangsúlyozta Szalóki Szilvia, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) víziközmű-szolgáltatásért és hulladékgazdálkodásért felelős elnökhelyettese a világnap alkalmából.
Szalóki Szilvia emlékeztetett, hogy az egészséges ivóvízhez való jog alapvető emberi jog. A Víz Világnapja kapcsán Szalóki Szilvia rámutatott, hogy a víz érték, amit óvnunk kell, a hazai vízkincs védelme pedig mindannyiunk közös felelőssége. Az idei világnap jelmondata - A víz érték! Becsüld meg! - is ezt a gondolatot hangsúlyozza- tette hozzá a MEKH elnökhelyettese.
De milyen értéket is képvisel a víz mindennapjaikban? Szalóki Szilvia elmondta, hogy a víz értéke jóval többet jelent, mint a számláinkon szereplő ivóvíz ára: a víz hatalmas és összetett értéket képvisel a háztartásaink, az élelmiszeripar, a kultúra, az egészségügy, az oktatás, a gazdaság és a természeti környezet integritása szempontjából.
Az elnökhelyettes rámutatott, hogy felhasználóként is nagy felelősségünk van, és sokat tehetünk azért, hogy megóvjuk vízkincsünket.
Tudatos vízfogyasztással háztartásonként akár 20 köbméter vizet is megóvhatunk évente, amivel nemcsak a környezetet, de pénztárcánkat is kíméljük.
Az elnökhelyettes kiemelte, hogy a Víz Világnapja alkalmából egyre több oktatási intézményben tartanak tematikus napokat vagy tanórákat, hogy felhívják a figyelmet a vízkészlet védelmének fontosságára és a tudatos vízfogyasztás praktikáira. „A MEKH felelős hatóságként ebben a szemléletformáló munkában is szeretne segítséget nyújtani, amihez idén egy, a víz tematikáját körbejáró információs kiadványt készítettünk, illetve egy hasznos plakátot, mely a takarékos és környezettudatos vízfogyasztás gyakorlatait foglalja össze.” – mondta Szalóki Szilvia.
A fejlesztés célja, hogy több elővárosi vonat közlekedjen az agglomeráció és Budapest között, a vasút pedig az új megállók és kapcsolatok révén versenyképessé válhasson, és nagyobb szerephez jusson Budapest közlekedésében.
A Strabag Rail kivitelezésében zajló projektben a bontások befejezése után egy teljesen új komplexum épül ki az észak-csehországi városban.