Székesfehérvár levegője kifogásolt minősítést kapott.
Országszerte romlott a levegő minősége a szálló por miatt. A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szerdán közzétett térképe alapján Putnok, Kazincbarcika, Sajószentpéter és Kecskemét levegőjét is veszélyesnek minősítették. Miskolc és Szeged levegője egészségtelen.
Emellett további tizenöt település - Budapest, Tököl, Százhalombatta, Nyíregyháza, Oszlár, Eger, Salgótarján, Szolnok, Vác, Dorog, Esztergom, Tatabánya, Székesfehérvár, Várpalota és Szombathely - levegője kifogásolt minősítést kapott.
A Főpolgármesteri Hivatal szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az előrejelzések alapján Budapesten csütörtökön tovább romolhat a levegőminőség. Ez a kedvezőtlen helyzet pedig a következő napokban - akár jövő hét keddig is - általánossá válhat - közölték.
A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.
Az NNK korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy a helytelen tüzelés mellőzésével a lakosság is sokat tehet a környezetükben élők egészségének megóvásáért.
Az egészségtelen vagy veszélyes minősítésű településeken az NNK egészséges embereknek is azt tanácsolja: kerüljék a szabadban a hosszabb ideig tartó fizikai munkát, a sporttevékenységet, a gyermekeket pedig óvják ettől.
A 3D nyomtatás már nagyjából két évtizede elérhető technológia. Egyre elterjedtebb hazánkban is, ugyanakkor az építőipart lassabban érte el a többi szektornál, ami az ágazat korábban tapasztalt alacsony digitalizációs fokával magyarázható. Ahogyan azonban a robotika és a 3D modell alapú tervezés egyre elterjedtebb lett az iparágban, úgy lehetőség nyílt arra, hogy a pionír vállalatok is magukévá tudják tenni a 3D nyomtatást, a betonnyomtatás által.
Veszprém és Zala vármegye is jól járt a fejlesztéssel.