560 millió forintból megvalósuló rehabilitációt végez a SWIETELSKY a Bezerédi Duna-ágon, a dávodi Földvári-tónál és a karapancsai erdei tavaknál.
Jelentős fejlesztés közeledik a végéhez a Duna-Dráva Nemzeti Park projektjében a szervezet keddi sajtótájékoztatóján elhangzottak szerint, melynek kivitelezője a SWIETELSKY Kft. A nemzeti park beruházásában a Bezerédi Duna-ágon, valamint több tavon is elvégeznek egy környezetvédelmi célokat is szolgáló beruházást.
A fejlesztés 2019 szeptemberében kezdődött, az időjárási körülményekre való tekintettel 2020 januárjáig előkészítési munkálatok zajlottak, majd ezt követően az évek során feltöltődött ártérben el kellett végezni a bokrok és fák kitermelését. Závoczky Szabolcs a Duna-Dráva Nemzeti Park igazgatója kiemelte, hogy
a terület a Mura-Dráva-Duna nemzetközi jelentőségű bioszféra része, és több szomszédos országban zajlanak hasonló természetvédelmi tevékenységek.
A Bezerédi Duna-ágon részlegesen kikotorták a medret, az ág felső torkolatának térségében kiegészítették a mederelzárást, a mellékág alsó harmadában pedig vízkormányzó műtárgyat építettek. Ez utóbbi már alacsony vagy közepes vízállásnál is lehetővé teszi a mellékág vízpótlását, és a Duna apadásakor is alkalmas a víz visszatartására.
A Duna bal partján, Dunafalvától délre húzódó, három és fél kilométer hosszú mellékágat kísérő erdő két részén az idegen fafajokat szerkezetátalakítással őshonosra cserélték, és visszaszorítják az inváziós fajokat a Duna-ág rézsűjén is.
A helyreállításon túl szabadidős célt is szolgál a beruházás. A mellékág a nagyközönség részére nyitott horgászati terület, a halállomány számára pedig ívási és szaporodási helyszín.
A munkák során a tavakban is részleges mederkotrást végeztek. A dávodi tónál tervezett bioremedációval, azaz a vízminőség javítását célzó biotechnológiai kezeléssel kotrás nélkül is meg lehet őrizni a természetközeli állapotot. A projekt során a karapancsai erdei tavaknál is jelentős vízgazdálkodási beavatkozásokat végeznek el.
A HE-DO dolgozik a projekten (illetve alvállalkozóként a KM Építő is részt vesz a kivitelezésben), melyben egy magyar-szlovák államhatáron futó összekötő út rézsűcsúszását javítják ki.
A három épületben húsz lakást alapítanak ki; a földszinten pedig a közösségi terek, illetve az igényeknek megfelelő szolgáltatóegységek működnek majd.