A munkaerőpiaci program célja, hogy a létszámleépítések kezelése mellett a munkáltatók segítséget kapjanak a munkaerő felvételéhez, megtartásához, továbbá támogatást nyújtson a várhatóan csoportos létszámleépítéssel érintett munkavállalóknak képzéséhez, átképzéséhez még a munkaviszony megszűnését megelőzően az újbóli elhelyezkedés segítése, a munkanélkülivé válás megelőzése érdekében.
A strukturális változásokhoz való alkalmazkodást az alábbi komponensek segítéségével segíti elő:
I. Létszámleépítések megelőzése és kezelése
E komponens célja segítséget nyújtani az újbóli elhelyezkedésben, a munkanélkülivé válás megelőzésében – még a munkaviszony megszűnését megelőzően – a bejelentett csoportos létszámleépítéssel érintett munkavállalónak, vagy akinek munkaviszonya várhatóan egy éven belül megszűnik, és ezt a munkaadó a munkavállalóval és az állami foglalkoztatási szervvel előzetesen írásban közölte.
II. Strukturális vagy technológiai változásokkal érintett munkavállalók képzése
E komponens célja azon munkavállalók képzése, akiknek képzését a munkáltató strukturális vagy technológia váltással kapcsolatos indokok alapján a munkahelyük megtartása érdekében szükségesnek tartja.
III. Nyilvántartott álláskeresők felvétele esetén a munkahelyi betanítás támogatása
E komponens célja a felvételre kerülő nyilvántartott álláskeresők betanításának, munkahelyi beilleszkedésének elősegítése.
A fenti támogatásokkal kapcsolatosan a Járási Hivatalok Foglakoztatási Osztályai nyújtanak bővebb információt és tájékoztatást.
A program keretében lehetőség volt a Gazdaságvédelmi akcióterv részeként a Munkahelyvédelmi bértámogatás programban 2020. április 16-tól 2020. augusztus 31-ig csökkentett munkaidős foglalkoztatás támogatás iránt a munkaadóknak és a munkavállalóknak közösen kérelmet benyújtani. A támogatás 3 hónapra szólt, összesen 8755 fő részére lett folyósítva támogatás, ezzel is hozzájárulva a munkahelyek megőrzéséhez és koronavírus okozta járványhelyzet enyhítéséhez.
További részletek IDE kattintva érhetőek el.
Nyáron elkészültek a tervek, most pedig újabb fontos lépést tett a BKK azért hogy el is indulhasson az építkezés. A társaság benyújtotta pályázatait az Id. Antall József rakpart és az Erzsébet híd alatti terület átépítésére.
Uniós viszonylatban Magyarország a geotermikus energiahasznosítás terén az első öt ország között helyezkedik el. E pozícióját tovább erősítheti a termelési technológiák és a földkéregre vonatkozó adatbázis fejlesztése révén. Utóbbiban kulcsszereppel bír a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) is.