A kampány húsz Kajla-körrel indul: ezek a kisgyerekkel is bejárható kirándulóhelyek - például a szarvasi Körösvölgyi Állatpark, a lillafüredi Pisztráng tanösvény, a kecskeméti arborétum, a Szalajka-völgyi természetvédelmi bemutatóösvény vagy a székesfehérvári Sóstói tanösvény - egy-két órás, családbarát túrákat kínálnak.
Országszerte húsz kirándulási útvonalat ajánl a kisiskolások és családjaik figyelmébe Kajla-körök néven szerdától a Kajla-program - közölte Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a témában tartott csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.
A Kajla-körök a hasonló nevű program részei, amelynek fő célja, hogy az alsó tagozatosok és családjaik közül minél többen utazzák be az országot és megismerjék annak természeti, történelmi kincseit. A Magyar Turisztikai Ügynökség 2019 nyarán indította el a Kajla-programot. A kezdeményezés számos utazási és más kedvezményt kínál.
A kampány a Kajla-útlevélre épül, amellyel a gyerekek július 1. és augusztus 31. között ingyen utazhatnak a MÁV-Start Zrt. és a GYSEV belföldi járatain, valamint a BAHART és a MAHART egyes hajójáratain. A kisiskolások országszerte 262 ponton gyűjthetnek pecséteket Kajla-útlevelükbe és 150 helyen kaphatnak kedvezményeket, a nyár végéig ingyenesen küldhetnek belföldre Kajla-képeslapot, valamint maketteket is igényelhetnek, amelyekből Magyarország nevezetességeit építhetik fel.
A kormányszóvivő kiemelte a Kajla-program új elemei közül a Kajla-körök bevezetését. A kampány húsz Kajla-körrel indul: ezek a kisgyerekkel is bejárható kirándulóhelyek - például a szarvasi Körösvölgyi Állatpark, a lillafüredi Pisztráng tanösvény, a kecskeméti arborétum, a Szalajka-völgyi természetvédelmi bemutatóösvény vagy a székesfehérvári Sóstói tanösvény - egy-két órás, családbarát túrákat kínálnak.
A Kajla köröket a kajla.hu honlapon, okostelefonos alkalmazásban és nyomtatott katalógusokban is népszerűsítik a Kajla-útlevelek mintegy félmillió birtokosa és családjaik körében - közölte Szentkirályi Alexandra.
A munkálatok legintenzívebb fázisában, április 6-17-ig módosul a menetrend a Budapest–Szeged, a Békéscsaba–Szeged és a Szeged–Röszke vasútvonalakon.
A fejlesztés célja, hogy több elővárosi vonat közlekedjen az agglomeráció és Budapest között, a vasút pedig az új megállók és kapcsolatok révén versenyképessé válhasson, és nagyobb szerephez jusson Budapest közlekedésében.