A Bács-Kiskun megyei társszervek a gyermekvédelmi jelzőrendszer hatékony működéséről, és a gyermekbarát igazságszolgáltatásról tartottak szakmai konferenciát.
A Gyermekek Jogainak és a Nők Elleni Erőszak Megelőzésének Világnapja kiemelt időszakában – prevenciós programsorozat részeként – a Kecskeméti Törvényszék felkérése alapján a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának vezetője – Dr. Argalás Csilla r. alezredes – és Bozóné Soós Marianna r. alezredes, ifjúságvédelmi koordinátor 2019. november 22-én a megyei törvényszéken a gyermekvédelmi jelzőrendszer hatékonyabb működtetését célzó szakmai rendezvényen vett részt.
A rendőrségi szakemberek a „Gyermekközpontú, gyermekbarát igazságszolgáltatás megvalósulása a rendőrségen” című előadásukban a gyermekvédelem céljából szükséges együttes intézkedéseket elemezték.
A gyermekekre irányuló figyelem és a családbarát szemlélet egyre nagyobb hangsúlyt kap az állampolgárok és a hivatásukból adódóan velük foglalkozók számára. A védő-óvó intézkedések hozzájárulnak ahhoz, hogy a lehető legkevesebb gyermeket kelljen kiemelni családjából. A kiskorúak védelme a rendőrségen dolgozó szakemberek egyik legfőbb kötelessége. Számtalan elméleti és gyakorlati képzés, érzékenyítő foglalkozás biztosítja a rendőrök jogszerű és szakszerű munkavégzését, a különleges bánásmód érvényre jutását.
A rendőrség gyermekvédelmi jelzéseinek leggyakoribb oka: az eltűnt, tanítási időben csavargó gyermek, a jogsértéseket elkövető kiskorúak, a családi veszekedéseknél jelen lévő, érintett gyermekek. Jogszabályban előírt módon kötelező a jelzés abban az esetben is, ha a gyermekvédelmi jelzőrendszer tagja elhanyagolást, vagy gyermekbántalmazást észlel.
Jelezhetnek rokonok, szomszédok is, de jelzési kötelezettsége van – többek között – a védőnőknek, háziorvosoknak, házi gyermekorvosoknak, óvodák, iskolák, kollégiumok nevelőinek, oktatóinak.
Bács-Kiskun megyében a jelzőrendszeri feladatok fokozottabb működését nagyban segíti a főkapitányság, a törvényszék és a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal között kötött, háromoldalú együttműködési megállapodás.
A szakmai napon jelenlévők egyetértettek abban, hogy a gyermekjogi megközelítést minden jogalkalmazói eljárásban érvényre kell juttatni.
A SZABADICS romániai leányvállalatának ezúttal egy északkelet-erdélyi régiót érintő fejlesztését mutatjuk be.
Átalakítják, új szárnnyal toldják meg és korszerűsítik a DVTK Labdarúgó Akadémiájának épületét.