A projekt során megvalósult az óvoda részleges akadálymentesítése is, továbbá eszközbeszerzés keretén belül udvari játékokkal és számítástechnikai eszközökkel gazdagodott az intézmény.
A foglalkoztatás és az életminőség javítása családbarát, munkába állást segítő intézmények, közszolgáltatások fejlesztésével című felhívásra, a 14 999 999 forintos, vissza nem térítendő uniós forrásból az Balotaszállási Napköziotthonos Óvoda infrastrukturális beruházását, valamint minőségi és mennyiségi eszközbeszerzését valósították meg.
A község vezetése célul tűzte ki a település óvodájának felújítását, melynek fenntartója az önkormányzat. Az óvoda megfelelő működéséhez nélkülözhetetlenné vált az ingatlan felújítása, valamint modern, korszerű eszközök beszerzése.
A projekt megvalósítása során energetikai korszerűsítés valósult meg, a födémszerkezeten ásványgyapot hőszigetelő anyagot elhelyeztek el 20 cm vastagságban ISOVER tipusú és 0,039 W/mK értékkel, továbbá a hőszigetelő anyag alatt párazáró fóliát helyeztek el, amely megakadályozza a födémszerkezeten keresztül a foglalkoztató terekből felfelé áramló pára felszívódását.
A régi gázkazánt elbontották, helyére pedig korszerű, kondenzációs gázkazánt építettek be, valamint helyiségenkénti szabályozót építettek be (termosztatikus szelep).
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.