A DiákÉSZ a piac felét lefedő tagjainak összesített adatai alapján kimutatta, hogy a vidéki városok között is jelentős az eltérés, a kisebb településeken, illetve a keleti régióban alacsonyabbak a bérek, mint az Észak-Dunántúlon vagy a regionális ipari központokban, például Debrecenben, Kecskeméten vagy a győri régióban.
Tovább nőttek az órabérek a diákmunka szegmensben 2019 első negyedévében, a nappali tagozatos diákok által megkereshető átlagos órabér Budapesten nettó 1200 forint, vidéken 10-30 százalékkal kevesebb - közölte az iskolaszövetkezeteket tömörítő Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉSZ) csütörtökön az MTI-vel.
A képzettséget nem igénylő, gyors betanítással végezhető munkák jellemző nettó órabére 800-1000 forint körül van. Az egyetemi tanulmányokhoz kapcsolódó szakmai gyakornoki munkák esetében IT, mérnöki és pénzügyi területeken nem ritkán 1300-1500 forintos órabérekkel is találkozhatnak a munkát kereső diákok.
A nyelvismeretet, vagy speciális tudást igénylő munkáknál 1000-1300 forint között alakult az órabér.
Bár zöldmezős beruházásban modern keverőtelepet építeni nem teljesen kockázatmentes és a megtérülése sem gyors, a versenyképessége növelése érdekében bátran bevállalta a Délút Kft. A magasabb minőséggel, a növekvő hatékonysággal és a csökkenő környezetterheléssel egyaránt a jövőbe vetett bizalmat sugallja az építőipar szereplőinek a dél-alföldi társaság, melynek vezetőivel az algyői központban beszélgettünk.
A 67-es főút 20 kilométeren új nyomvonalat kapott, egy több mint 10 kilométeres részén pedig 11,5 tonnás terhelésre alkalmas burkolatmegerősítést és négysávosítást végzett a Strabag és a Soltút. Az M7-estől Kaposvárig két elkerülő kivételével már végig négy sávon lehet haladni.