Az épület az 1930-as években épült, s azóta folyamatosan bővítve lett. Mivel az épület nem csak hivatali feladatok ellátására használatos, hanem egyéb szociális intézmények és orvosi rendelő is működik benne, fontos volt a fejlesztése.
Az 51 302 440 forintos, vissza nem térítendő uniós forrás keretében a község Kossuth utca 2. szám alatt található polgármesteri hivatalának energetikai fejlesztése valósult meg.
A fejlesztés elsősorban az épület hőmegtartó képességét hívatott növelni, melynek érdekében pince-, zárófödém- és homlokzati szigetelés került arra, valamint a korszerűtlenné vált nyílászárókat a jelenleg érvényes TNM rendelet elvárásainak megfelelve cserélték ki. A fűtés hatékonyságának javítása érdekében a régi kazán helyébe modern, kondenzációs kazánt helyeztek működésbe. Egy akadálymentes bejárat és mosdó kialakításával az épület a mozgásukban korlátozott látogatókat is tudja a jövőben majd fogadni.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.