Székesfehérvár adott otthont a katasztrófavédelem országos fekvenyomó bajnokságának. Az erős emberek versenyén idén rekordot döntött a résztvevők száma, több mint százharmincan indultak. A bajnokságon a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságot egy hat fős csapat képviselte.
A felkészült és edzett mezőny tagjai - nők és férfiak egyaránt - a Magyar Professzionális Erőemelő Liga versenyszabályzata alapján több súly-, és korcsoportban mérték össze erejüket. Ennek alapján a versenyző a vezető bíró indítása után engedte le a mellkasára a rudat, majd annak mozdulatlanságát egy újabb vezényszóval jelezték. A súlyokkal megrakott rudat ezután a karok kiegyenesítésével kellett kinyomni, és ugyancsak mozdulatlanul tartani a záró vezényszóig. A feladat végrehajtását, vagyis a résztvevők által választott súly szabályos emelését három bíró értékelte. Sportszerű versengésnek és kemény küzdelmeknek lehettek tanúi a kísérők és a nézők.
A megyei csapat tagjai a mérlegelést és a megnyitót követően nagy izgalommal várták a rajtsorrendet és a bemelegítés során hasznos tanácsokkal segítették egymást, majd lelkesen buzdították az éppen súly alatt fekvő társukat. Az eredmények nem maradtak el! A csapatból Huczek Zsolt a dobogó legfelső fokára állhatott, Kovács Andreának ezüstérem, Szabó Gábornak pedig bronz került a nyakába. Az egyéni versenyszámoknál a súlycsoportonkénti első három helyezettet minden kategóriában éremmel és oklevéllel díjazták.
A csapat: Huczek Zsolt I. hely, Kovács Andrea II. hely, Szabó Gábor III. hely, Péntek Csaba, valamint Barna Attila és Czakó Zoltán
A Duna kis vízszintjének trendszerű szabályozása az éghajlatváltozás vízügyi kihívásai, az elavult technológia korszerűsítése egyaránt sürgetővé tette – többek között - egy új szivattyútelep építését Budapesten a Kvassay-vízlépcsőnél.
A Hősök terének monumentális központi figuráját először veszik le 36 méter magas díszoszlopáról, amelyhez Layher állványzatot vontak Gábriel köré.