A megnyitó közös postagalamb-röptetéssel zárult.
A magyar mezőgazdaság, azon belül is az állattenyésztés hagyományairól beszélt a mezőgazdaságért felelős államtitkár csütörtökön Lajosmizsén, a Postagalambok határok nélkül elnevezésű konferencia megnyitóján.
Feldman Zsolt kiemelte: a postagalambászat az állattenyésztés olyan szegmense, amely különleges felkészültséget igényel. Hozzátette, "büszkék lehetünk azokra az eredményekre is, amiket a magyar galambtenyésztők értek el a nemzetközi versenyeken".
Az államtitkár elmondta, a magyar paraszti gazdálkodásnak szerves része volt a galambászat. Fontosnak nevezte, hogy ezekre a hagyományokra építve sikeresek a postagalambászok a nemzetközi színtéren.
Feldman Zsolt gratulált a Nemzetközi Postagalamb Szövetségnek ahhoz, hogy elindította a visegrádi országok közreműködésével a postagalambászok közötti szakmai párbeszédet.
A visegrádi négyek (V4) és más szomszédos országok részvételével rendezett tanácskozás részvevői több mint százezer galambászt képviselnek - mondta köszöntőjében Bárdos István, a Nemzetközi Postagalamb Szövetség (FCI) és a Magyar Postagalamb Szövetség elnöke.
A konferenciasorozat Portugáliában kezdődött és a mostani fórum a második, ahol megvitatják a galambászat legfontosabb kérdéseit, a madárinfluenzától a madarak ázsiai kereskedelméig.
A szakmai tanácskozást januárban Romániában folytatják, és jövőre Oroszországban is megvitatják az ágazat jövőjét is meghatározó témákat.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.