Az üzleti környezetet a jövőben elfoglaló vállalkozások tevékenységük megkezdésével új munkahelyeket hoznak létre, javítva ezzel várhatóan a térség foglalkoztatottságát, jövedelmezőségét, versenyképességét, valamint a település adóerő képességét.
Zsana Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be a TOP-1.1.1-15-BK1 – Ipari parkok, iparterületek fejlesztése című felhívásra. A 69 249 425 millió forintos, vissza nem térítendő uniós forrás keretében Zsana jelenleg is meglévő iparterületének fejlesztése valósult meg.
Egy cég számára telephelye kiválasztásakor fontos szempont, hogy az adott település rendelkezik-e megfelelő közműellátottsággal rendelkező iparterülettel. Nem mellékes emellett az sem, milyen a közlekedési, szállítási lehetőségek minősége, jelen vannak-e támogató szolgáltatások és a képzett munkaerő. Mindez a település számára is előnyös, hiszen a cégek által befizetett iparűzési adó jelentős és biztos bevételnek számít.
Zsana iparterületének fejlesztése során a 10 hektáros területre bevezették a vezetékes ivóvizet, 1805 méter gerincvezeték és 140 méter bekötővezeték épült meg. A korábbi földes út helyett 327 méter hosszú és 4 méter széles belső út és 58,69 méter hosszú és 3,5 méter széles közútkapcsolatot biztosító, korszerű csatlakozás létesült, javítva ezzel a megközelíthetőséget és az iparterületen belüli közlekedés feltételeit. A felesleges csapadékvíz elevezetésére szikkasztó árkot hoztak létre.
A munkálatok legintenzívebb fázisában, április 6-17-ig módosul a menetrend a Budapest–Szeged, a Békéscsaba–Szeged és a Szeged–Röszke vasútvonalakon.
A fejlesztés célja, hogy több elővárosi vonat közlekedjen az agglomeráció és Budapest között, a vasút pedig az új megállók és kapcsolatok révén versenyképessé válhasson, és nagyobb szerephez jusson Budapest közlekedésében.