A Tőserdő védett, 393 hektáros területen, részben tiszai öntésen, részben dunai eredetű buckás felszínen fekszik. Ezúttal Ötvös Sándor fotós által készített látványos légi felvételein keresztül csodálhatjuk meg ezt a fantasztikusan szép helyet.
A Lakitelek és Tiszaalpár közötti Holt-Tisza-ág az 1850-es években végrehajtott Tisza-szabályozás eredménye. A Tisza középszakaszának egyik legszebb része. A holtágat kísérő galériaerdő, valamint az alpári égeres és a rét a Tisza-szabályozás előtti állapotokat őrzi. A Duna-Tisza közi homokhátság magasabb fekvésű, és a Tisza-völgy mélyebb térszintű területei itt találkoznak egymással, a meredek letörések tövében több helyen kitűnő forrás fakad.
A védett terület értékét növeli a közeli 40 °C-os termálvíz, erre létesült Tősfürdő és szomszédságában egy ezer parcellás üdülőtelep. Ezért a Tőserdő egy részét sétautakkal, tűzrakó helyekkel, esővédőkkel, kilátókkal felszerelt parkerdővé és kirándulóerdővé fejlesztették. E terület nevezetessége az alpári rét, ahol Anonymus Krónikája szerint a honfoglaló magyarok egyik sikeres csatájukat vívták.
Ötvös Sándor további munkásságát megtekintheti a Facebook oldalán: https://www.facebook.com/otvos.aerial/?fref=ts
A szakminisztérium, illetve olyan vezető iparági szereplők is részt vettek az az ÉVOSZ BIM-konferenciáján, mint a Market, a Duna Aszfalt, az Óbuda-Újlak, valamint a CÉH.
Az átadással kezdetét veszi az első projekt, amelynek keretében mesterséges intelligencia alapú orvosi berendezést fejlesztenek a daganatos betegségek, elváltozások gyorsabb és precízebb diagnosztizálása érdekében.
A szakminisztérium, illetve olyan vezető iparági szereplők is részt vettek az az ÉVOSZ BIM-konferenciáján, mint a Market, a Duna Aszfalt, az Óbuda-Újlak, valamint a CÉH.