Bács-Kiskun megye „A” pavilon A/313/A számú standján!
Bács-Kiskun megye hosszú idő után újra képviseli a megye turisztikai értékeit a 2017. március 2-5. között, a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban megrendezésre kerülő Utazás Kiállításon. A megye egységes arculattal, 72 négyzetméteren, 8 megyei társkiállítóval együtt (Kecskemét, Baja, Kiskőrös, Tiszakécske, Kiskunhalas, Kiskunmajsa, Kalocsai Érsekség, Bócsa) jelenik majd meg Magyarország legrangosabb turisztikai seregszemléjén.
„Igazi mérföldkő lesz a hétvégi Utazás Kiállításon való részvétel a megyei turizmusfejlesztés életében” - ezzel a mondattal nyitotta meg sajtótájékoztatóját Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke, melyet Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét város polgármester asszonyával közösen tartott a kecskeméti Városházán.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat komoly erőfeszítéseket tett és kíván a jövőben is tenni a megye turisztikai versenyképességének és vonzerejének növelése érdekében. 2015-ben - kifejezetten e célból - létrehozta a Bács-Kiskun Megyei Turizmusfejlesztési és Marketing Nonprofit Kft-t, elkészítette a megye Turizmusfejlesztési Tervét és összeállította a most, az Utazás Kiállításon bemutatni kívánt ÉRTÉK, ÉLMÉNY, EGÉSZSÉG Kincsek nyomában Bács-Kiskunban című igényes imázskiadványát is.
Szemereyné Pataki Klaudia üdvözölte és elismerte a Megyei Önkormányzat turizmusfejlesztés terén tett lépéseit és örömét fejezte ki az iránt, hogy végre ismét a megyei stand és nem a Dél-Alföldi Régió részeként mutathatja meg magát a nagyközönségnek Kecskemét városa.
A megyeszékhely átlagosan 1-2 napot tud nyújtani a turistáknak, de a most megvalósuló megyei összefogással a látogatónak lehetősége nyílik kimozdulni a térségből, így az itt eltöltött idő akár meg is duplázható.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.