Görög teknősökről van szó, egy autó csomagterében 24 példányt zsúfoltak a bőröndbe. A behozatalukhoz szükséges engedélyekkel nem rendelkeztek. Az állatokat a Szegedi Vadasparkba szállították, ahol a szükséges orvosi vizsgálatokon átesve karanténban várják a hatósági eljárás lefolytatását.
Ez a Magyarországon kedvelt hobbiállat csak CITES engedéllyel tartható, azaz aki kereskedőnél ilyen állatot vásárol, ügyeljen rá, hogy meglegyen az engedélye! A kereskedelemben legálisan árusított teknősök fényképes engedéllyel rendelkeznek.
A görög teknős természetes élőhelye a mediterrán térség (Görögország, Bulgária, Románia, Olaszország, Franciaország és Spanyolország). Az Európai Közösségben természetvédelmi szempontból jelentős állatfaj, eszmei értéke 25.000 Ft/példány.
A görög teknős a Washingtoni Egyezmény vagy más néven CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora - Egyezmény a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről) II. függelékbe tartozik. Az ide sorolt fajok veszélyeztetettek a nagymértékű kereskedelem miatt, állományuk azonban ma még nincs kritikus helyzetben. Ahhoz, hogy vadon élő állományuk hosszú távon fennmaradjon, az egyezmény szigorúan szabályozza a velük folytatott kereskedelmet.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.