Chen Hao kormányzó vezetésével Bács-Kiskun megyébe látogatott a kínai Jünnan tartomány delegációja, amelyet Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke és Kovács Ernő, a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott fogadott.
A vendégek először jártak megyénkben, látogatásuk célja a Bács-Kiskun megye és Jünnan tartomány közti együttműködési megállapodás aláírása volt. A felek az együttműködésben kiemelt szerepet szánnak a turizmus fejlesztésének és a gazdasági kapcsolatok élénkítésének, de fontosnak tartják a kulturális, oktatási és tudományos területeken történő kooperációt is. Rideg László a magvetés napjának nevezte a mai alkalmat, s reményét fejezte ki, hogy őszinte baráti kapcsolatokon alapuló, szoros, gyümölcsöző együttműködés alakul majd ki.
Chen Hao kormányzó elmondta: nagy örömére szolgál, hogy itt vendégeskedhet Bács-Kiskunban, s szeretné, ha a két terület között morális értékeken nyugvó együttműködés bontakozna ki, mely a tágabb értelemben vett kínai-magyar kapcsolatokat is erősítené.
„Az 1000 kilométeren túli kapcsolatok ápolása mindig kihívást jelent a felek számára, de hiszem, s a magam eszközeivel mindent megteszek azért, hogy ez a mai nap, s ez az itt kezdődő barátság rácáfoljon majd erre a mondásra” – nyilatkozott Kovács Ernő, kormánymegbízott a sajtótájékoztatón.
A delegáció tagjainak lehetőségük volt arra, hogy a „Bács-Kiskun a mi megyénk” rendezvénysorozat keretében bepillantást nyerhessenek a Kiskunfélegyházi járás értékeibe. Egy rövid kecskeméti városnézés után a küldöttség ellátogatott Hajósra is, ahol végigsétálhattak az egykori Érseki Kastélyban, valamint a település melletti pincefaluban. A program érdekes színfoltja volt Petőfi Sándor szülőházának megtekintése Kiskőrösön, hiszen Petőfi Sándor az egyik legismertebb külföldi költő Kínában, költészete pedig iskolai tananyag.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.