A cég egy egyedi tervezésű, teljesen automatizált Puzzle Mat 3D gumitermékgyártó gépsort szerzett be.
Mintegy 340 millió forintos beruházással gumitermékgyártó gépsorral bővítette kapacitását a ceglédi székhelyű Gum-Tech Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Lajosmizsén.
A társaság közleménye szerint a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop) nyert mintegy 170 millió forint európai uniós támogatást önerejükkel kiegészítve fejlesztették a Bács-Kiskun megyei fióktelepüket.
A pályázati forrásnak köszönhetően egy egyedi tervezésű, teljesen automatizált Puzzle Mat 3D gumitermékgyártó gépsort szereztek be, amely révén a cég gyártási kapacitása várhatóan három-négyszeresére nő, miközben a gyártás közben keletkező hulladék mennyisége a felére csökken.
Az új gép beállításával gyorsabban, rövidebb határidőre tudják előállítani a késztermékeket, ami nagyobb megrendelések esetén döntő jelentőségű.
A több elemből álló gépsor a termékek előállításához másodlagos, újrahasznosításra szánt alapanyagot használ fel.
A beruházásnak köszönhetően a vállalat 16 munkahelyet tud megőrizni, és további 2 munkahelyet teremt.
A cég 1995 óta gyárt és forgalmaz gumi termékeket. Legnépszerűbbek a játszótéri esésvédő gumilapjaik, amelyeket elsősorban Németországban és a szomszédos országokban forgalmaznak. A játszóterek mellett termékeikkel a sport és a lótartás területén is jelen vannak.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a ceglédi székhelyű Gum-Tech Kft. értékesítésből származó nettó árbevétele 2019-ben mintegy 343 millió forint, míg a 2020-as üzleti évben közel 738 millió forint volt. A vállalat adózott profitja 2019-ben közel 26 millió forint, 2020-ban pedig 134 millió forint volt.
Nyáron elkészültek a tervek, most pedig újabb fontos lépést tett a BKK azért hogy el is indulhasson az építkezés. A társaság benyújtotta pályázatait az Id. Antall József rakpart és az Erzsébet híd alatti terület átépítésére.
Uniós viszonylatban Magyarország a geotermikus energiahasznosítás terén az első öt ország között helyezkedik el. E pozícióját tovább erősítheti a termelési technológiák és a földkéregre vonatkozó adatbázis fejlesztése révén. Utóbbiban kulcsszereppel bír a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) is.