(nappali villám)
A főszervezést ellátó Bozsó Ház egy estére Kecskemét központjává vált ezen a vidám éjszakán, ahonnan a hatvanas évek autóbuszai megfelelő menetrend alapján szállították el az érdeklődőket a több tucatnyi helyszínre. Ennek megfelelően minden házi-gazda ki is tett magáért a maga módján.
(romkocsma a belvárosban)
A Barátok Temploma melletti Porta Egyesület dísztermében a KEFAG Zrt bugaci alkotótáborában készült alkotásokból nyílt kiállítás „Varázslatos Kiskunság” címmel, amit Sulyok Ferenc vezérigazgató köszöntő szavai után Turai Kamill alapos művészettörténeti előadása magyarázott meg.
A harmadik éve megrendezett kiállításról Sulyok Ferenc a következőket mondta a megnyitót követően:
„Igen pozitív tapasztalatokkal rendelkezünk a kiállítások kapcsán. Látjuk azt, hogy egy teljesen más közönség az, aki ide eljut, hiszen mi erdészek a mindennapjaink során a vidéki emberekkel kerülünk kapcsolatba és látnunk kell, hogy egy nagyvárosi közönség, mint a kecskeméti már kevésbé kerül kapcsolatba társaságunkkal. Legfeljebb eljutnak az emberek a fenntartásunkban üzemelő Kecskeméti Arborétumba, de nyílván a Kiskunság rejtett értékeit nem ismerik meg. Ez a kiállítás egy nagyon jó kapocs a vidéki munkahelyeket biztosító erdőgazdaság és a városi emberek között.”
A több százmillió forintból helyreállított Bozsó-ház az átadása óta egyre aktívabban vesz részt és mára szinte meghatározza Kecskemét kulturális életét. Mindehhez talán az is hozzájárul, hogy az ifjú Bozsó János egyfajta városi művészeti referens státuszt is betölt így a családi „hobbihoz” csapódó életvitelszerű művészetpártolásban képes megtalálni azt a nagyon vékony mezsgyét, ami a „művészetetsegítés” és művészet-politika között húzódik.
Kecskemétre kevés egy éjszaka
A Kultúra Magyar Városában a soktucatnyi helyszínt látva bizony a szervezőknek el kell gondolkodni, hogy a jövőben nem lenne-e érdemes egy több napon és éjszakán át tartó múzeumi fesztivált rendezni, mert így bizony pár helyszín beiktatásával az éjszaka gyorsan eltelik és az érdeklődők az általuk kiválasztott helyszínek felére sem jutnak el.
Így kiválasztottuk az egyik legizgalmasabb helyszínt, amely sebtében éjszakai múzeummá vált. Ha nem látnak abban semmi érdekeset, hogy egy hobbi fotós alkotásait kiállítja egy bútorgyár, akkor kidomborítjuk a történetet azzal, hogy Király László György évek óta híres-neves másként látó a modern eszközökkel való képalkotás terén, ami már azzal is értelmet nyer, hogy sokévnyi megyei adóhatósági vezetői tisztség után, aki már nem emlékszik rá évekig a hivatal országos elnöke is lehetett. Többek között tőle származik az a mondás, hogy „miért lenne egyszerű az adózásunk, ha az életünk sem egyszerű” – vagy valami nagyon hasonló gondolat.
Volt abban némi elvont, hogy a Zwack múzeum szomszédságában egy irodabútorgyárban kiállítást szerveznek Király László vonalairól és a nemzetközi szintű gyártásról…