Tizedik alkalommal találkoznak Kecskeméten a hazai és határon túli, magyar nyelvű színészképző intézmények hallgatói a SZÍN-TÁR elnevezésű seregszemle keretében március 26. és 30. között.
A színészképző intézmények osztályainak találkozója nem csupán egy seregszemle, hiszen az előadásokat követő szakmai beszélgetéseken és műhelymunkákon túl a SZÍN-TÁR a színházszerető közönség számára is kulturális csemege. A kecskeméti színház már több alkalommal kötött szerződést a fesztiválon felfedezett fiatal tehetségekkel.
A Kecskeméti Tavaszi Fesztivál keretében zajló SZÍN-TÁR öt napja alatt tíz előadással, három worshoppal, két filmvetítéssel, több szakmai beszélgetéssel és közönségtalálkozókkal is várják az érdeklődőket.
A SZÍN-TÁR állandó résztvevői a budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Kaposvári Egyetem Rippl-Rónai Művészeti Karának, az Újvidéki Művészeti Akadémia, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem és a Kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Színház és Film Karának hallgatói. A fesztiválon idén a Pesti Magyar Színiakadémia frissen végzett diákjai és a Kecskeméti Színjátszó Műhely is részt vesz.
A műsort és a műfajokat tekintve széles spektrumot vonultat fel a találkozó: a Színház- és Filmművészeti Egyetem 4. évfolyama Molnár G. Nóra rendezésében egy mozgásszínházi bemutatóval, Frederico Garcia Lorca Yerma című drámájával érkezik. A Kaposvári Egyetem Rippl-Rónai Művészeti Karáról Bozsik Yvette 2. évfolyamos osztálya Csehov 2X cím alatt két nehéz művet hoz Kecskemétre Kelemen József rendezőtanár irányításával: a Három nővért és Platonovot - sorolta a művészeti vezető.
A találkozó érdekessége, hogy a Kaposvári Egyetem Cseke Péter és Réczei Tamás vezette osztályának színművész hallgatói egy nemrégiben előkerült Hamvas Béla-írás alapján Fábián Péter és Benkó Bence által színpadra állított darabbal, az Ördöngösökkel vizsgáznak majd. A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemről Berekméri Katalin 1. évfolyamos magiszteri színészosztálya pedig Gecse Ramóna rendezésében Pintér Béla Szutyok című művét állította színpadra.
J. D. Salinger születésének századik évfordulója tiszteletére a Zabhegyező két színpadi produkcióban is megjelenik. Szilágyi-Palkó Csaba rendezésében a Kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Színház és Film Karának 3. évfolyamos hallgatóinak, valamint Lénárd Róbert rendezésében az Újvidéki Művészeti Akadémia, Hernyák György vezette 4. évfolyamos hallgatóinak előadásában. A szerzőre emlékezve a SZÍN-TÁR műsorán látható lesz a 2017-ben készült amerikai életrajzi dráma, a Salinger című film is.
A találkozó off-programjai keretében az érdeklődők a Pesti Magyar Színiakadémia frissen végzett diákjainak, a Pál András és Rétfalvi Tamás rendezte Liliom című vizsgaelőadását, valamint a Kecskeméti Színjátszó Műhely tolmácsolásában és Sárosi Gábor rendezésében Katona József Jeruzsálem pusztulása című művét nézhetik meg. A budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem filmes hallgatóinak játék- és dokumentumfilm vizsgamunkáinak bemutatója mellett lesznek mozgásworkshopok is Katona Gábor koreográfussal, az előadásokat követő szakmai beszélgetéseket pedig idén is a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsésztudományi Karáról érkezett hallgatók vezetik majd.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.