Kecskeméti Oscar-gálaként is emlegetik az évadzáráskor évről évre megtartott ünnepélyes és egyben rendkívül szórakoztató műsort a kecskeméti Katona József Színházban.
Az Együtt a Művészetért díjai közönségszavazatok alapján tíz kategóriában emelik ki a szezon legjobb alkotásait, alkotóit, alakításait. Közben pedig a legemlékezetesebb jelenetek is életre kelnek, általában sok-sok meglepetés kíséretében.
Idén kilencedik alkalommal jelentkezett Kecskeméten a színházi társadalom és a közönség nagy várakozásától kísérten az Együtt a Művészetért Díjátadó Gála. Évről évre jelentős támogatók adják nevüket a kezdeményezéshez, és állítják anyagi erejüket a művészet támogatásának szolgálatába – legtöbbjük visszatérőként.
A kategórianyertesek méltatásai között természetesen a szórakoztató betétek most sem maradhattak el. Igazi kulturális csemegekosárral szolgáltak a szervezők az évad legjobb jeleneteiből és csak ide szánt produkciókból, a Kecskemét City Balett Carmina Burana feldolgozásától a finálé ABBA-egyvelegéig. Az est házigazdái most is a színház két népszerű fiatal művésze, Decsi Edit és Orth Péter voltak.
De a legnagyobb várakozás mégiscsak a közönség által megszavazott győztesek leleplezését kísérte, melyeket most a kihirdetés sorrendjében teszünk közzé.
Elsőként Gyarmati Dóra vehette át a legjobb jelmeztervező díját Kriskó Jánostól, a Kecskeméti Televízió Múzsa című kulturális magazinjának felelős szerkesztőjétől.
A legjobb díszlettervezőnek Ambrus Máriát választotta a közönség, díját Kovács Jánostól, a DIEGO Kft. kereskedelmi igazgatójától kapta meg.
A női epizodisták legjobbjaként Bognár Gyöngyvér emelkedett ki, elismerését átadta: Horváth Attila, Kecskeméti TERMOSTAR Hőszolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója.
A legjobb férfi epizodista díját Zayzon Zsolt vehette át Berta Tibortól, CabTec cégcsoport kecskeméti telephelyének vezetőjétől.
A János vitéz nyerte el a legjobb kisszínházi előadás díját, amit Mák Kornél, Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármestere nyújtott át.
A legjobb táncművésznek Katonka Zoltánt választották, díját Bogdándi Ferenctől, a Kecskeméti Médiacentrum online és közösségi média szerkesztőjétől kapta meg.
A legjobb színésznő Hajdú Melinda lett a közönség szavazatai alapján. A kategória támogatója, a Phoenix Mecano Kecskemét Kft. nevében a díjat átadta Seres Sára, az Együtt a Művészetért! díjátadó gála szervezője.
A legjobb színésznek járó díjat Szemenyei János vehette át Csorba Jánostól, az Autó Univerzál Kft. műszaki igazgatójától.
A közönség a város kedvencévé a 2016/17-es évadban Kőszegi Ákost választotta, díját átadta: Seres Sára, az Együtt a Művészetért! Díjátadó Gála szervezője, a Kecskeméti Médiacentrum marketingvezetője.
A legjobb előadás a Család ellen nincs orvosság lett, a díjat dr. Salacz László országgyűlési képviselő adta át.
Végül a Latabár Kálmán-díjat adta át Cseke Péter direktor, amelyet ezúttal Decsi Edit érdemelt ki.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.