A japán animációs filmek rajongói örülhetnek, mert a Mozinet Filmnapokon láthatja először a magyar közönség a japán Ghibli Stúdió Cannes-i különdíjas A vörös teknős című új animációs filmjét. A filmmustrát október 28. és 31. között rendezik meg országszerte 14 art moziban.
A Mozinet Filmnapok válogatásában öt film hazánkban először, további tíz pedig újra látható lesz a mozivásznon. Mindegyik alkotásban közös, hogy a világ legrangosabb filmes mustráján mutatták be őket.
A Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál Un Certain Regard szekciójának különdíját kapta A vörös teknős animációs film. A japán stúdió fennállása óta először engedett külföldi alkotót a berkeibe: az egészestés alkotás az Oscar-díjas Michael Dudok de Wit kilencévnyi megfeszített munkája eredményeként született. A Ghibli nevéhez olyan kiváló animációs filmek fűződnek, mint a Chihiro Szellemországban, A vándorló palota vagy a Szél támad.
A vörös teknős történetében egy hajótörött férfit mos partra a tenger. A szerencsés, ám magára hagyott túlélő felfedezi a trópusi sziget élővilágát, miközben különös kapcsolatba lép az egyik óriás teknőssel. Az élet örök körforgásáról szóló, elsősorban felnőtteket célzó, lenyűgöző látványvilágú mese egyszerre ötvözi az európai és japán gondolkodásmódot, miközben szívszorító módon mutatja be természet és ember egymásra utalt kapcsolatát.
A vörös teknős Kecskeméten az Otthon moziban tekinthető majd meg októberben.
A kivitelezés feszített tempóban, napi 24 órában valósult meg mindössze három hónap alatt.
Az építőipar dinamikus átalakulása és a technológia fejlődése jelentős változásokat hozott a tervezés, az előregyártás és a kivitelezés terén egyaránt. A KÉSZ Csoport a teljes építőipari értékláncot lefedő BIM módszertani alkalmazások cégcsoport szintű stratégiai összehangolásán dolgozik már második éve. Ennek lépéseiről, mérföldköveiről és jó gyakorlatairól beszélgettünk Szalados Lászlóval, a KÉSZ Holding Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettesével, a cégcsoport BIM integrációjának felelős vezetőjével.
A kivitelezés feszített tempóban, napi 24 órában valósult meg mindössze három hónap alatt.