Hétfőn délelőtt tartották a CédrusNet Kecskemét Mintaprogram záróeseményét. A hivatásos nagyszülő – Szupernagyi Programot nagy érdeklődés övezte, az első Szupernagyik ma vehették át a „bizonyítványukat”.
2018 áprilisában hirdették meg az egész országban egyedinek számító programot, amelynek középpontjában az 50 év feletti szakemberek tudásának, tapasztalatának, rejtett erőforrásainak hasznosítása áll. Az érintett korosztály nagy érdeklődéssel fogadta a társadalmi modellkísérletet, amelynek eredményéről a záró rendezvényen számoltak be.
Az első hivatásos nagyszülő tanfolyamja az volt, hogy felkészült, modern ismeretekkel rendelkező pótnagyik segíthessék az erre igényt tartó családokat. A pótnagyik pedig - kiegészítve jövedelmüket -, átadhassák élettapasztalatukat a következő generációk számára. A szervezők minden várakozását felülmúlta a program sikere:
54-en jelentkeztek, közülük 22-en nyertek felvételt a tanfolyamra, és ma ugyanennyien - 21 Szupernagyi és egy Szupernagypapi vehette át a részvételt igazoló dokumentumokat.
A Szupernagyi tanfolyam része az önkormányzat által támogatott CédrusNet Kecskemét programnak, amely az idősödő társadalomban rejlő lehetőségek kihasználásának új módszereit, eszközeit keresi. A hároméves program egy helyi kutatással indul, mely mintegy 10 millió forintból valósul meg. Ennek eredményeire támaszkodva kezdődik meg a társadalmi innovációs eszközök fejlesztése, bevezetése.
Az első Szupernagyik Szöllősi Péter kecskeméti társasjátékát kapták ajándékba.
A záró eseményen Engert Jakabné képviselő, az Esélyteremtési Bizottság elnöke köszöntötte a résztvevőket, majd beszélt a program fontosságáról. Sárközy Erika, a CédrusNet Kecskemét Mintaprogram szakmai vezetője pedig beszámol az elvégzett munkáról.
Mint kiderült az indulást alapos előkészítő munka előzte meg, a jelentkezőket pedig számos beszélgetésen, pszichiáter bevonásával is tesztelték, valóban alkalmasak-e arra, hogy gyerekekkel foglalkozzanak.
Sárközy Erika elmondta, a tanfolyam résztvevői biztosan felkészültek a családok támogatására, egy összetartó csapattá váltak, akik remélhetőleg később is tartják majd a kapcsolatot.
A tanfolyam részeként 440 órás önkéntes munkát is végeznek, többek között a Katona József Könyvtárban, a Hírös Agórában, a Szent Család Plébánia nyári táborain illetve a 650 éves Kecskemét rendezvényein.
A generációk közeledését is célul tűzték ki a tanfolyamon. Ezt a célt szolgálta az is, hogy a Bányai és a Bolyai Gimnázium tíz diákja önkéntes mentorként segített eligazodni a nagyikat az okos telefonok „útvesztőiben”.
A rendezvényen azt is elmondták, szeptemberben újabb kurzust indítanak. Bár már most nagy az érdeklődés, a [email protected] még lehet jelentkezni.
A gyerekes családok nyílt napon ismerkedhetnek majd meg a végzett Szupernagyikkal, akik egyébként az Első Kecskeméti Szupernagyik facebook csoportban érhetőek el.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.
Az akkumulátorcella-gyár épülete elkészült, jelenleg az épületgépészeti és villamossági szerelések zajlanak.