Szeptember 30-án zajlik országosan a Kutatók éjszakája programsorozat. Felsőoktatási intézmények, iskolák, kutatóhelyek, múzeumok kínálnak programokat a kutatói pálya és a természettudományok népszerűsítésére. Az iskolák között számos, a TÁMOP 3.1.3 pályázatok támogatásával létrejött diáklabor is kínál programokat.
A Bács-Kiskun megyében zajló programokról az alábbi linkeken lehet tájékozódni illetve regisztrálni:
Bányai Júlia Gimnázium
Móra Ferenc Gimnázium, Kiskunfélegyháza
Öveges Diáklabor, Piarista Iskola
Egyes programokhoz regisztráció szükséges, erről érdemes előre tájékozódni, a laborok mindenkit várnak.
Megnyitja kapuit a látogatók előtt a budapesti Jedlik Ányos és a Fasori Evangélikus Gimnázium laborja; Miskolcon három Öveges labor: a Hermann, a Lévay és az Avasi Labor; a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium, a szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum, a szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium laborja, a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumának Inczédy Dénes Természettudományos laborja. Programot kínál a csongrádi TETUDOD labor, a szekszárdi Hevesy Labor és a kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium Természettudományos Laborja, valamint a piarista Öveges Diáklabor.
A programok sokszínűek: természettudományos játszóház, előadások, látványos kísérletek, régi kísérleti eszközök kiállítása, kísérletezős állomások, robotika bemutatók és foglalkozások, mikroszkópos vizsgálatok…
Az üzemeltető-generálkivitelező MKIF munkálatai során minél kevesebb lezárással oldják meg a híd munkálatait.
Aláírták a tiszaújvárosi gázturbinás erőmű létesítésére vonatkozó szerződést.