A MIK feladata többek között, hogy a korábban a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat fenntartásában álló, 2012. január 01-jével az államhoz került intézményeket 2013. március 31-ig meghosszabbított határidőig üzemeltesse, majd a végleges fenntartó kezelésébe átadja.
A Bács-Kiskun megyei Kormányhivatal felügyelete és Minda László vezetése alatt lévő MIK 15 hónapos működése igazán sikeres időszaknak tekinthető. Gazdasági szempontból kiemelkedő eredmény, hogy a csökkentett költségvetés ellenére a kezelésében álló 19 intézményben számos 50-100 milliós nagyságrendű beruházást is meg tudott valósítani, le tudott bonyolítani. Ezen beruházások közül az egyik legsikeresebb volt a kecskeméti Juhar utcai integrált közoktatási intézmény beruházásának a lezárása.
A Bács-Kiskun Megyei Intézményfenntartó Központ gazdálkodását illetően szintén meghatározó jellemző, hogy a rendelkezésére bocsátott források takarékos és hatékony felhasználásával lehetőséget teremtett az állam számára, hogy más intézményfenntartók részére százmilliós nagyságrendű forrást tudjon átcsoportosítani. A működés gazdaságossági szempontjai mellett azonban a legfontosabb tényező mégis az volt, hogy ne legyen a megyében ellátatlan gondozott, ne legyen éhes iskolás és minden szociális, nevelési és oktatási intézményben legyen fűtés, villanyáram, vagyis a működés minden részletében biztosított legyen. Fontos tény az Intézményfenntartóval kapcsolatosan, hogy az önkormányzattól átvett személyi állományból a szükséges átszervezések ellenére sem bocsájtott el munkavállalókat, a működés ideje alatt nem generálódott fluktuáció.
A kecskeméti főtéren lévő, korábbi megyei pedagógiai intézetből a Bács-Kiskun Megyei Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság új székhelyének az átadása
Minda László összegzésül elmondta, hogy a fenntartásában lévő közművelődési és oktatási intézményeket a MIK a települések és a jövőbeli üzemeltető számára tartozásmentesen átadta. A MIK egyfajta jogutódjaként a további működtetési feladatokat a jövőben várhatóan a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) veszi majd át.
Minda László a jövőt firtató kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy Kecskemét város egyik stratégiai vállalatának, a KIK-FOR Kft-nek a működtetését a korábbinál innovatívabb módon képzeli el. Célja, hogy a társaság különböző üzletágai a korábbinál jelentősebb hatékonysággal működjenek, valamint a vállalkozási portfólió szélesítését is fontosnak tartja.