A visszaváltható palackok, az ivókutak és a víztisztító berendezések kerülnek főszerepbe a közgyűlés által elfogadott programban.
A tavaly épült új általános iskolában tartotta utolsó idei ülését a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés. A testület közleménye szerint a tanácskozáson többek közt a költségvetés, a működési szabályzat és a megyei területfejlesztési program módosulásait is megtárgyalták.
Mindezek mellett Kis-Szeniczey Kálmán képviselői indítványát is tárgyalta a közgyűlés, ami szerint száműzik a műanyag (PET) palackokat a megyei önkormányzatnál és gazdasági társaságainál. Az elfogadott beadvány bekapcsolja a megye a PET-mentes önkormányzatokért mozgalomba. A cél az, hogy egy év alatt a tizedére csökkenjen a műanyag flakonok mennyisége a megyei önkormányzatnál. A kezdeményezéssel a közgyűlés hozzájárul ahhoz, hogy a palackos vízzel szemben a vezetékes vízfogyasztás legyen előtérben. A döntés felhatalmazza Rideg László közgyűlési elnököt, hogy ahol szükséges víztisztító berendezésekkel szereljék fel a hivatalt, valamint csatlakozzon az ivóvíz népszerűsítő kampányokhoz.
Felkérik a települési önkormányzatokat is, hogy csatlakozzanak a megyei önkormányzat mintájára a kezdeményezéshez, ivó kutakat hozzanak létre, valamint a megyei ásványvízgyártók visszaváltható palackokra cseréljék az eldobható műanyagot.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.