Hatalmas megtiszteltetés érte a kiskunhalasi Gál Mihály festőművészt, kiemelt lett egyik alkotása egy országos kiállításon - derült ki a Pásztortűz Egyesület lapunkhoz eljuttatott sajtóközleményéből.
Az ünnepi szezonban, december közepétől Budapest egyik kulturális kincsét fedezhették fel azok, akik ellátogatnak a Magyar Kézművességért Alapítvány által szervezett 30. Betlehemi jászol kiállításra a Szent István Bazilika Lovagtermébe. Az esemény nem csupán egy kiállítás volt, hanem egy lenyűgöző művészeti kavalkád, ahol 130 kiváló művész 150 egyedi alkotásával tiszteleg a karácsony misztériuma előtt.
A Betlehemi jászol kiállítás a budapesti Szent István Bazilikában decembertől volt látható. A Magyar Kézművességért Alapítvány 30. alkalommal hirdette meg pályázatát, amire hivatásos és amatőr művészek, gyermekcsoportok készítettek szebbnél szebb betlehemi jászolokat illetve az adventi ünnepkörhöz köthető alkotásokat.
Az idei kiállítás három különleges alkotást emel ki a 150 közül, amelyek elnyerték az első három helyezést. Ezek közül az egyik Gál Mihály kiskunhalasi festőművész remekműve, a „Mária és a kisded” című festménye volt.
Ráadásul ennek az alkotásnak a képe került fel az idei utolsó Lámpás című folyóirat borítójára, amely az 1956-os Magyar Szabadságharcosok Világszövetsége lapja. Gál Mihály festőművész a Pásztortűz '56-os csoport tagja is.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.
Az akkumulátorcella-gyár épülete elkészült, jelenleg az épületgépészeti és villamossági szerelések zajlanak.