Immár tizennyolcadik alkalommal rendezik meg Kiskunhalason a Nemzetközi Csipkekiállítás és Találkozót, mely a magyarországi csipkekészítőkre koncentrál. A hazai csipkeiskolák mellett bemutatkozik a belga csipke, valamint Szerbia is. A programot kiállítások, díjátadások és divatbemutató is gazdagítja.
A halasi csipke 1902. óta létezik. A 2017-es esztendő meghatározó, a 115. évfordulója jegyében telik. Ebből az alkalomból tervpályázatot írt ki a Halasi Csipke Közalapítvány. Az ország számos területéről 100-nál is több alkotással 38-an pályáztak. A díjazott pályamunkákat halasi csipkeként kivarrják és a tervvel együtt bemutatják. Emellett a csipketerveket is megtekintheti a közönség. Az ünnepélyes díjátadás a május 5-én 16 órakor kezdődő megnyitón lesz.
A rendezvényen belga csipkeiskola is képviselteti magát. A külföldi díszvendégek bemutatóján többfajta készítési technikával ismertetik meg az érdeklődőket. Íme, az ajánlat: torchon, virágos, beveren, binche, flamand, rosaline, mechlin, kortárs és szalagcsipke. Testvérvárosaink közül Magyarkanizsáról és Szabadkáról jönnek szakmabeliek.
A magyar csipkék tárlatán 63-án mutatkoznak be munkáikkal. Lesz vert, varrott, horgolt, frivolitás csipke is a kiállításon.
A csipkekiállítás-megnyitó további különlegessége lesz egy halasi csipkés divatbemutató Hrivnák Tünde divattervező munkáiból.
A Csipkeházban május 6-án egész napos értékesítéssel egybekötött csipkekészítési bemutatót tartanak. A nő ékessége a csipke címmel is írtak ki pályázatot a csipkekészítők számára. Erre 24 pályamű érkezett. Elsősorban ékszerek, de egyéb kiegészítők is szerepelnek a versenyben. A díjátadóra szombaton 14 órakor kerül sor.
Forrás: halasmedia.hu / Pál László
A Dunántúl legnagyobb kórházfejlesztésénél megkezdhette a használatbavételi eljárást a kivitelező Fejér-B.Á.L.-Épkar konzorcium.
Látványos fejlesztéssel mutatják be a látványos élővilágot.