Rendhagyó néprajzi előadást hallhattak a kiskunhalasiak pénteken a kiskunhalasi Városi Könyvtárban. A Pásztortűz Egyesület meghívására Dr. Juhász Katalin (MTA Néprajzi Kutatóintézet) és Szabó Zoltán (Hagyományok Háza) nem egyszerűen a magyar karácsonyi és újévi hagyományokról beszélt, hanem énekléssel, hangszeres bemutatóval fűszerezték hagyományőrző, ismeretterjesztő missziójukat.
Az előadás teljes címe így hangzott: "Karácsonyi ünnepkör - Ádventtől Vízkeresztig". A pásztortüzes programon fény derült arra, mi a különbség ünnep és rítus között, honnan ered az ádventi gyertyagyújtás, a lucázás és a betlehemezés hagyománya. Megtudtuk - többek között - miért különleges a hangszerek között a Kárpát-medencei dudatípus. A magyar duda mellett megszólalt a mélyebb hangfekvésű délszláv duda is.Kiderült, mi a karácsonyi tizenketted, sőt, az elhangzott kérdések kapcsán szóba került a lucázás és a regölés szokásdallamainak mélyebb rokonsága. Az előadók többször is megénekeltették a közönséget, akik örömmel voltak társak ebben a kedves, késődélutáni hagyományápolásban.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.
Az akkumulátorcella-gyár épülete elkészült, jelenleg az épületgépészeti és villamossági szerelések zajlanak.