Folytatódik a Kossuth utca felújítása, mely során fő cél az elavult létesítmények korszerűsítése, a zöldfelületek megújítása.
Kiskunfélegyháza történetének talán leglátványosabb fejlesztése valósult meg öt éve. Ennek folytatásként kezdődött meg a Zöldváros projekt második üteme a közelmúltban, melynek során tovább szépül a főutca.
A pályázati támogatásból megvalósuló rekonstrukció fő célja az elavult létesítmények korszerűsítése, a zöldfelületek, a járdák, a kerékpárút, az utcabútorok és a közvilágítás megújítása. Csányi József, Kiskunfélegyháza polgármestere az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelte:
A projekt nem érinti a védett platánfasort, sőt a kivitelezőnek védenie is kell a fasort a munkálatok ideje alatt. Fontos szempont volt, hogy az új közterületkiosztás megvalósításakor a platánfák zöldterületen maradjanak.
A tervezett növényfajok kiválasztása során a félárnyékos és árnyékos fekvést igénylő, szárazságtűrő fajokat részesítették előnyben. Az átépítési munkák során 400 cserje, 9000 évelő és több mint 7000 tavaszi hagymás évelőt ültetnek a Kossuth utca most megújuló szakaszára.
Kiskunfélegyháza főutcáját egyebek mellett szellőrózsák, haranglábak, őszirózsák, harangvirágok, bőrlevelek, völgycsillagok, gólyaorrok, páfrányok, hunyorok, sásliliomok, tűzesők, árnyliliomok, lángvirágok, macskamenták és kökörcsinek népesítik majd be.
Az M85-ös alagútjának kiemelkedő szakmai kihívásokkal járó építését folyamatosan követtük, így az átadón egy rövid visszatekintéssel is jelentkezünk.
Mintegy öt kilométer hosszan épülnek kerékpárutak Zala vármegyében a kis-balatoni régióban.