Ezt a fajtát mintegy húsz éve szaporítják Magyarországon, és azóta több helyszínen – egyebek mellett Kiskunfélegyházán, a városházával szemben, az országzászló környezetében is – bizonyította, hogy kiválóan tűri a városi körülményeket.
Az egészséges magyar fajtának gyakorlatilag nincs kártevője, nagyon szép, szabályos, tömött, zárt koronát nevel. Ez különösen fontos szempont volt, hiszen egy viszonylag szűk utcában, térburkolatos környezetben kell megélnie. A főkertész szerint az ország egyik legjobb faiskolájából érkezett, előnevelt, koros példányok jól fogják tűrni a nyári perzselődő meleget és szárazságot is, természetesen rendszeres öntözés mellett. Egyébként hamarosan az összes fa tövét beültetik egynyári virággal, így még szebb utcakép fogadja majd a vadonatúj egészségközpontba érkezőket és az utca lakóit. Ősszel pedig aranysárga lombkoronájukkal a város igazi díszévé válnak a Korond utcai ginkgok.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.