A városban egy új, kétcsoportos bölcsőde építését tervezik, amelynek megépítésére akár már jövőre sor kerülhet, ha sikerül elnyerni a támogatást.
Bölcsődefejlesztő programra írt ki pályázatot a Pénzügyminisztérium, és a lehetőséggel a félegyházi önkormányzat is élni szeretne. A kétcsoportos bölcsődét a Móravárosi óvoda udvarában építenék fel, kialakítva ezzel egy komplex nevelési-oktatási intézményi bázist a városrészben. Így bölcsődés kortól általános iskola végéig minden oktatási szint megjelenne, kielégítő ellátást nyújtva az itt élőknek.
Örömteli feladatot ró a városvezetésre a kiegyensúlyozottan növekvő lakosságszám. Az aktív korúak számának emelkedése már a gyerekszám növekedésben is megmutatkozik. Mivel ez a tendencia tartósnak tűnik, szükséges a gyermekintézmények férőhelyének számát növelni. Ez történt a tavaly ősszel átadott Móra Ferenc utcai óvodával, és erre az igényre nyújtana választ az új bölcsőde is, amely kedvező elbírálás esetén akár már jövőre megépülhet.
A fejlesztéssel az önkormányzat immár három, területileg megfelelően elosztott bölcsődével rendelkezne, így a móravárosi és a Félegyháza délkeleti részén élő szülőknek nem kellene a város túlsó pontjaira ingázniuk a gyermekeikkel.
Támogatás igényelhető többek között faluházak fejlesztésére, szolgálati lakás felújítására vagy kialakítására, illetve orvosi rendelők fejlesztésére is.
Sok helyen csak a kirakatba teszik ki a BIM-et, miközben valós adatokat komplexen egyelőre nem igazán lehet nyerni belőle a magyar építőipari projektek kivitelezésében. Ezt a helyzetet felülírva kezdte el a WEST HUNGÁRIA BAU Kft.-nél a generálkivitelezés komplex BIM-rendszerű, hazánkban még gyerekcipőben járó digitalizációját Czelter Péter. Százszázalékig a gyakorlati megoldásokra összpontosít, melyek megszüntetik a papíralapú számolgatásokat és a párhuzamosan futtatott számítógépes táblázatok sokaságát.