Erről hosszas előkészítő munka után döntött október 25-i ülésén a félegyházi képviselő-testület, megalapítva a Kiskunfélegyháza egészségügyéért felsőoktatási ösztöndíjat, és rendeletben szabályozva a támogatás részleteit.
A szakemberek számos alternatívát megvizsgáltak annak érdekében, hogy a lehető leghatékonyabb megoldást találják meg a jövő Félegyházán tevékenykedő orvosainak kinevelése és itt tartása érdekében. Az új ösztöndíjtól azt remélik, hogy hatékony megoldást nyújt az orvosutánpótlásra.
A most elfogadott rendelet értelmében olyan, jelenleg orvosi egyetemre járó, lehetőleg félegyházi fiatalok jelentkezését várják, akik jövőjüket ebben a városban képzelik el. Az első ösztöndíjszerződést 2019-től tervezi megkötni az önkormányzat. A leendő orvos tanulmányai elvégzéséig havi 100 ezer forint támogatásban részesül, amiért cserében azt kell vállalnia, hogy az önkormányzat egészségügyi alapellátásában, vagy a városi kórház szakellátásában fog dolgozni legalább annyi ideig, amíg az ösztöndíjat folyósították számára.
Az ösztöndíj-program évfolyamonként egy fő támogatásával tervez, azaz 2020-ban egy, majd az azt követő években további egy-egy fővel bővül. Az ösztöndíjasok munkába állásával a Kiskunfélegyházán is érzékelhető orvoshiány néhány év múlva érzékelhetően csökkenhet.
A kiskunfélegyházi képviselő-testület döntött továbbá egy gréder és egy traktor vásárlásáról is, amelyek a zöldfelületek, földutak karbantartását könnyítik majd meg. A városatyák elfogadták továbbá azt is, hogy az önkormányzat lakásonként 20 ezer forinttal támogassa a társasházi gyűjtőkémények lezárása miatt szükséges elektromos fővezeték és kémények felújítását azokban a közösségekben, akik benyújtják kérelmüket.
2017-ben összesen 15 társasház nyújtott be erre vonatkozó kérelmet, beruházásukat 6 millió 720 ezer forinttal támogatta az önkormányzat. A tavalyi döntés óta 7 újabb társasház döntött a felújítás mellett és igényelte az önkormányzati segítséget.
A társasházi gyűjtőkémények letiltásában érintett további lakóközösségek – a „Panel Programban” már állami és önkormányzati támogatásban részesített társasházakat kivéve – továbbra is kérelmezhetik az önkormányzati támogatást. Ehhez szükséges a katasztrófavédelem által kiállított tanúsítvány vagy igazolás, a társasházi közgyűlés határozat-kivonata, valamint a kivitelezői szerződés. A beruházás megtörténtét később számlával, és a teljesítést igazoló bankszámlakivonattal kell igazolni.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.
14 ezer négyzetméteres üzem készül el 2026 második felére 31 milliárd forint értékben.