Húsz kiskunfélegyházi középiskolás diák, öt erdélyi és négy vajdasági tanuló nyert betekintést a Bács-Kiskun megyei helyi értékekbe a kiskunfélegyházi Natura Hungarica Közhasznú Alapítvány szervezésében pénteken.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat kiemelten fontosnak tartja a helyi értékek gyűjtését, népszerűsítését és továbbörökítését, ezért az Alapítvánnyal összefogva teret adtak az eseménynek a Megyeházán, Kecskeméten.
Dr. Bankó Ágnes, megyei aljegyző ismertette a Megyei Értéktárat, valamint az annak létrehozásába és gyarapításába fektetett, áldozatos munkát. A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat értékmentő feladatainak részeként igyekszik a megyei értékeket kihelyezett közgyűlésein, valamint települési rendezvények, falunapok, gasztronómiai fesztiválok alkalmával népszerűsíteni és a látogatókkal játékos formában megismertetni. Ennek kellékeit és módszereit Mayer Andrea, az önkormányzat munkatársa mutatta be az érdeklődő gyerekeknek.
A diákok a Megyei Értéktár ízeiből kóstolót is kaptak: terítékre kerültek a lajosmizsei Kiss Cukrászda aprósüteményei, valamint a keceli Bóna Méhészet mézes gyümölcsszörpjei.
Az atomerőmű nem „polctermék”, azaz a terveket nem lehet csak úgy lekapni a polcról, országonként eltérők a követelmények és mások a telephelyjellemzők. A terveket minden esetben a helyi adottságokhoz hozzá kell igazítani. Ezzel összefüggésben igazolni szükséges, hogy az erőmű tervei megfelelnek a nukleáris biztonsági követelményeknek. Alapvető eszköz erre a célra a biztonsági elemzés, az ezzel kapcsolatos feladatokat a Paks II. projektben a Nukleáris Osztály szakemberei végzik.
A számos helyi szervezetet mozgósító eseményen közel 1,5 millió forint gyűlt össze Ádi gyógyulására.