A hetedik alkalommal megrendezett eseményen az előadások palettáján többek közt olyan témák kaptak helyet, mint a média szerepe a reprodukció folyamatában vagy a szülészet-nőgyógyászat fejlesztése.
Székesfehérváron tartották meg a VII. Demográfia, egészség- és szociálpolitika elnevezésű tudományos konferencia következő előadássorozatát, melynek a „A keresztény családi élet értékeinek bemutatása a médiában” került a középpontjába.
Stábunk is részt vett a rendezvényen, ahol Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere köszöntőjében kiemelte annak jelentőségét, hogy a konferenciát idén a királyok városában rendezték meg, ugyanis keresztény értékek nélkül ez a város nem beszélhetne sem a múltjáról, sem a jelenéről.
Hangsúlyozta, hogy fontos felhívni a figyelmet a család fontosságára és ezt közvetíteni különféle kommunikációs fórumokon is.
Hozzátette, hogy a modern közösségi színterek – mint a facebook vagy instagram – hatékony formái annak, hogy ilyen jelentős és messzire mutató témákról is szó legyen ott, mint a demográfia vagy családgyarapítás.
Mák Kornél, Kecskemét város alpolgármestere – aki fontos szerepet vállalt az esemény megrendezésében is – a konferencia értékét az összefogásban látja. Előadásában azt mutatta be, hogy
a történelem folyamán, az adott korszakhoz tartozó média milyen hatással bírt és bír ma is a korszak emberére, és ezzel milyen külső és belső folyamatokat tud elindítani.
Prof. Dr. Németh Gábor, az SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika tanszékvezetője a szülészet, mint egészség- és szociálpolitikai platform fontosságára hívta fel a figyelmet, megjegyezve, hogy a megfelelő módszerek használata nagymértékben javíthatja a sikeres terhességek számát. Ennek részeként szó esett a lombikbébi programon belüli gyermekvállalásról is.
Szintén az egészségügyi ellátás perspektívájából közelítette meg a témát Dr. Hagymásy László, a székesfehérvári kórház főorvosa is, aki rámutatott arra, hogy az elmúlt 40 évben paradigmaváltás jött létre a szülészetben és családmodellekben, és nagyon fontos, hogy a szülő nők szívesen menjenek a szülészetre, jó élményként éljék meg a terhességet – ehhez pedig elsőszámú feladat a megfelelő körülmények kialakítása.
Kozma Gábor, Gál Ferenc Főiskola rektora beszédében kiemelte, hogy mára központi témává vált a nemzetmegmaradás útjának keresése, és szerinte a társadalmi problémákat mindig ott kell megoldani, ahol keletkeztek.
A demográfiai folyamatokban hangsúlyos szerepet tulajdonít az értékekben gazdag nevelésnek és a nevelők fontosságának.
Balla Attila, a Csongrád Megyei Önkormányzat elnökének kabinetvezetője a generációs különbségeket állította előadásának középpontjába. A generációkra került a hangsúly Dr. Bártfai György előadásában is, aki a nagyszülők szerepére hívta fel a figyelmet, abban a kontextusban, hogy a fiatal házasoknak sokáig tudnak segíteni stabil életük kialakításában.
A tavaly januárban Kecskeméten elkezdődött kezdeményezés mára már fontos színterévé vált az aktuális egészségügyi, családügyi és szociálpolitikai témák megismertetésének és átbeszélésének. A konferenciasorozat előző rendezvényét Baján tartották, ahol a hazai családok és nemzet egymással összefonódó szerepére fókuszáltak.
Két csoportszobával, mintegy 374 millió forint értékben.
BUILD IT Mérnökiroda Zrt. munkájával építészeti, belsőépítészeti átalakítások valósulnak meg, és az újonnan tervezett gépészeti rendszert ellátó berendezéseket telepítenek.