Innovációs díjat kapott a kecskeméti székhelyű Magnus Aircraft Kft. és a Siemens közös fejlesztésű elektromos repülőgépe. A friedrichshafeni Aero 2016 szakkiállításon vették át az elismerést, amelyet elektromos fejlesztésekkel foglalkozó európai projekteknek adhatnak.
Andréka Domonkos, a Magnus kommunikációs igazgatója közölte, hogy az eFusion nevű gép 2017-től előrendelhető, addig folytatják a fejlesztéseket, hogy az üzemidőt hosszabbítsák. A gép oktatásra, így kényszerhelyzeti képzésre és műrepülésre is alkalmas.
Andréka Domonkos korábban elmondta, hogy a mintegy egymillió euróból kifejlesztett eFusion nevű típus egy kétüléses, könnyű szerkezetes repülőgép, kompozit anyagokból készült, súlya 410 kilogramm. Ezres nagyságrendű megrendelésre számítanak egyrészt a kínai légtér megnyitása, másrészt a vészhelyzeti képzés növekedése miatt.
forrás: mti / magnusexpedition.com
A fejlesztés célja, hogy több elővárosi vonat közlekedjen az agglomeráció és Budapest között, a vasút pedig az új megállók és kapcsolatok révén versenyképessé válhasson, és nagyobb szerephez jusson Budapest közlekedésében.
A Strabag Rail kivitelezésében zajló projektben a bontások befejezése után egy teljesen új komplexum épül ki az észak-csehországi városban.