Meghosszabbították a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál nevezési határidejét, így március 2. éjfélig lehet regisztrálni a 17. KAFF versenyprogramjába - közölték a szervezők kedden az MTI-vel.
A közleményben emlékeztetnek arra, hogy Magyarország legnagyobb animációs seregszemléje kétévente mutatja be a legfrissebb magyar és európai animációsfilm-termést. A 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivált idén május 27. és június 1. között rendezik meg. A magyar alkotások versenyére egész estés film, tv-speciál, rövidfilm, televíziós sorozat, alkalmazott animáció (reklám, szignál, előzetes, főcím, videóklip) és diákfilm kategóriában lehet ingyenesen nevezni, míg az európai filmek kategóriában egész estés filmek, tv-speciálok és televíziós sorozatok versenyeznek majd - olvasható a közleményben.
Mint írják, a KAFF célja, hogy a legszélesebb körben merítsen az elmúlt két évben készült hazai és nemzetközi animációsfilm-termésből. A versenyprogramok mellett tematikus panorámavetítések, retrospektív válogatások, filmszakmai konzultációk és mesterkurzusok, valamint workshopok és kiállítások színesítik majd a programot. A 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál versenyprogramjába 2023. március 1-je után befejezett hazai és európai animációs munkákkal lehet nevezni, témamegkötés nélkül.
A filmalkotásnak kockáról kockára valamilyen animációs technikával kell készülnie. Fontos, hogy az animáció aránya több mint 50 százalék legyen a filmalkotásban. A magyar versenyre azok a munkák nevezhetők, amelyek Magyarországon készültek vagy a rendezőjük magyar. Az európai versenyre nevezett filmalkotásoknak pedig legalább 50 százalékban európai tulajdonban kell lenniük - írják. Az előzsűrizés márciusban várható.
A nevezés részletes feltételei és az online nevezési lap a fesztivál weboldalán, a www.kaff.hu oldalon érhetők el.
A tavaszi munkákra már időjárástól függetlenül öntözhetnek a STRABAG Vízépítő segítségével.
Az ICERTIAS QUDAL arany kitüntetésben részesítette a magyar építőipari alapanyaggyártót.
A magyar felsőoktatás jövője a hallgatók tapasztalatain és igényein is múlik, ezért a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) országos fórumsorozatot indít "az egyetem ilyen:" címmel. A kezdeményezés célja, hogy a hallgatók közvetlenül elmondhassák, milyen problémákkal szembesülnek, és milyen változtatásokra van szükség a felsőoktatási rendszerben - közölte a szervezet pénteken az MTI-vel.