A Nyitott Főzdék Napja programjain a részvétel ingyenes, a fogyasztásért, illetve a kóstolókkal egybekötött főzdelátogatásért kell fizetni.
Sörkóstolókkal, vezetett főzdetúrákkal, gasztronómiai produkciókkal készülnek a magyar sörfőzdék a Nyitott Főzdék Napjára, amelyet október 10-én, szombaton tartanak meg először. Bács-Kiskun megyében a Kecskeméti Sörmanufaktúra és a kiskunhalasi Oasis Brewery csatlakozott a programhoz.
A vendéglátás és a turizmus koronavírus-járvány miatti visszaesése nagyon nehéz helyzetbe hozta idén a kisüzemi sörfőzdéket, amelyek termékeik túlnyomó részét a korlátozó intézkedések miatt megtorpanó vendéglátásban értékesítik. A főzdék igyekeznek változatos, új csatornákon juttatni el söreiket a fogyasztókhoz.
Ehhez járul hozzá a Nyitott Főzdék Napja is, amelyen a sörfőzdéknél kóstolhatják meg a különböző sörtípusokat a látogatók.
A 2005-ben alapított Kecskeméti Sörmanufaktúránál október 10-én minden látogató betekinthet a sörfőzés rejtelmeibe az ingyenes üzembejárások során! A főzdetúrák előtt és közben, vagy épp után pedig lehetőség lesz végig kóstolni a főzde extra friss söreit! Eközben készülnek ínycsiklandó grillkolbászok, de este koncerttel is készülnek a szervezők, hiszen 2 órától akusztikus koncertet ad a Heavenhike zenekar!
Kiskunhalason először lesz lehetőség bejárni az Oasis Brewery, újonnan induló kézműves sörfőzde üzemét. A minőségi, és egyedi ízvilágú alapanyagokból dolgozó főzde szombaton óránként indít főzdetúrákat, amelyek során kóstolhatók lesznek a legújabb és még készülő Oasis főzetek! A túrán résztvevő vendégek egyebek mellett Oasis Brewery üvegpoharat kapnak emlékbe, azok, akik megéheznek, a Sparhelt lepény büfénél csillapíthatják az étvágyukat.
A Nyitott Főzdék Napja programjain a részvétel ingyenes, a fogyasztásért, illetve a kóstolókkal egybekötött főzdelátogatásért kell fizetni. A résztvevő sörfőzdék listája a nyitottfozdek.hu oldalon érhető el.
Kulturális értékmentés és Újszerű Megközelítés – e két kategória díját is megnyerte a Market Építő Zrt. ROM Vándor programja az ötödik DoingGood-CSR Award versenyen, ahol a vállalatok és szervezetek társadalmi felelősségvállalását értékelik.
A felújítás a műemléki épületrész homlokzatát érinti, amelyről különösen a tető alatti részen hullik a vakolat.