ÁLMODJ az otthonodból az OTTHONODRÓL-OTTHONODÉRT, A FÖLDÜNKÉRT, ÉRTÜNK.
1972-ben június 5-én nyílt meg Stockholmban "Ember és bioszféra" címmel az ENSZ első környezetvédelmi világkonferenciája. Ezt a napot a világszervezet közgyűlése nemzetközi környezetvédelmi világnappá nyilvánította. A világnap célja a figyelemfelhívás a környezetszennyezés következményeire, az emberek felelősségtudatának felébresztése, és rávezetése arra, hogy mindenkinek tennie kell a természetes, épített és társadalmi környezet megóvásáért, harmonikusabbá tételéért.
A „Környezetvédelem Jeles Napjai” rendezvénysorozatban a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztály 2007-től képviseli a rendőrség környezettudatosságot célzó szemléletét, a Kecskemét Megyei Jogú Város által koordinált, szervezett programnapokon prevenciós tevékenységgel, látványos interaktív kiállítással, a környezeti nevelés fontosságát hangsúlyozva van jelen.
Korábbi években a Föld Napi Játszóház rendezvény keretében a „Zöld szemfülesek itt a helyetek” címmel természetes anyagokat előtérbe helyező, játékos ügyességi feladatokkal, környezetvédelmi tájékoztatóval várták rendőrségi szakelőadók a legfiatalabb korosztályt. Magyarországon a Föld napját 30. éve, azaz 1990. óta rendezik meg különféle eseményekkel.
Az idei évben az ünnep online térben került meghirdetésre.
A kecskeméti partnerek együttműködésben alkotópályázatot hirdettek „LEGYEN ÚJRA ZÖLD” címmel.
ÁLMODJ az otthonodból az OTTHONODRÓL-OTTHONODÉRT, A FÖLDÜNKÉRT, ÉRTÜNK alcímmel.
A rendőrség prevenciós információkat tartalmazó ajándéktárgyakkal támogatta a környezettudatos alkotókedvet.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.