Lezárult a Mercedes-Benz gyár és a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara által szervezett ipari művezetőképzés harmadik tanéve is. Az idei évben a kecskeméti gyár 30 munkatársa vehette át a német-magyar nyelvű tanúsítványt.
A kecskeméti Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. és a kamara összefogásának eredményeként egy jól működő művezetőképzést sikerült életre hívni. Az első tanévet 15 kolléga fejezte be eredményesen, melynek tapasztalatait felhasználva kezdődött a második évfolyam, még nagyobb létszámmal – 2018-ban a vállalat 24 munkatársa zárta sikeresen tanulmányait és szereztek mindannyian német-magyar tanúsítványt.
Az idei tanév újítása volt, hogy már nem csak a kinevezett művezetők vehettek részt az oktatásban, hanem a gyár a művezető-jelölt (Művezető Utánpótlás Programban résztvevők) munkatársait is bevonta, akik jelenleg a művezetői feladatokra készülnek fel. A jelöltek az oktatás során többek között vezetői és szakmai képzésben részesülnek.
A 2016 óta működő képzés keretében a már művezetőként dolgozó kollégák kéthetente 2 napot, míg a művezető-jelöltek kéthetente 3 napot töltenek tanulással. Az ipari művezetőképzés kibővítésének köszönhetően idén a Mercedes-Benz gyár 30 munkatársa vehette át tanúsítványát. Ezzel már csaknem 70 dolgozó teljesítette sikeresen a képzést az elmúlt időszakban. A vállalat célja, hogy több ütemben minden, a kecskeméti gyárban művezetőként vagy művezető-jelöltként dolgozó munkatárs elvégezze a képzést.
A tanúsítványokat ünnepélyes keretek között adta át 2019. december 10-én Borosné Huber Mária, a Német-Magyar Tudásközpont ügyvezetője és Uwe Oentrich, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. HR-igazgatója.
„A kecskeméti gyár évről évre újabb sikereket tudhat maga mögött, amely annak is köszönhető, hogy biztosítjuk munkatársaink folyamatos szakmai továbbképzését. Eredményeink a kollégák szakmai elkötelezettségén, tudásán és magas minőségű munkáján alapulnak. Jó látni, hogy folyamatosan nő a művezető képzésben részt vevők létszáma. Kollégáink körében népszerű az oktatás, még akkor is, ha ezért áldozatokat kell hozniuk, hiszen a napi rendes munkavégzés mellett szabadidejükben kell tanulniuk. Ezért minden elismerésünk az övék” – mondta Uwe Oentrich.
Az ipari művezetői képzésnek a Mercedes-Benz Academy Kecskemét épülete biztosít otthont. A 8000 négyzetméteres képzési központban a legmodernebb technológiák felhasználásával készítik fel a jövő járműipari szakembereit.
A Liszt Ferenc Repülőtér közelében építkeztek.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.