A Babyborn Photo, a Bács-Kiskun Megyei Kórház Professzionális Babafotós Partnerének képeiből nyílt ma (hétfő) este kiállítás a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában. A képek megvásárolhatóak, az ebből származó bevételt a megyei kórház újszülött és koraszülött osztálya kapja majd.
Rendhagyó kiállítás nyílt ma (hétfő) kora este a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában. Az „Amikor megtörtént a csoda” című tárlat a születés pillanatait mutatja be, megható, bensőséges, gyakran intim pillanatokon keresztül. A fekete-fehér alkotásokat a Babyborn Photo szakmai vezetője készítette, aki kislánya születését örökítette meg. A művész meghatóan beszélt arról, hogy miért vágott bele a kórházi fotózásba.
-Amikor először láttam egy koraszülött babát inkubátorban, az nagyon mély benyomást gyakorolt rám. De végül barátaim ösztönzésére döntöttem úgy, hogy elkezdek babákat fotózni. Ma már két kolléganőm is segít ebben- mondta a Kecskeméti Médiacentrumnak Katona Tamás.
A jótékonysági fotókiállítás fővédnöke: Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere volt. A tárlatot dr. Svébis Mihály, a Bács-Kiskun Megyei Kórház főigazgatója nyitotta meg, aki mint fogalmazott négy gyermek édesapjaként többször is átélhette ezt a csodát. Kurdi Viktor, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara általános alelnöke pedig arról beszélt, hogy ez egy különleges tárlat, és örül, hogy otthont adhatnak neki.
A rendezvényt köszöntötte Baán Katalin Veres Péter Díjas Fotóművész, a MAFOSZ alelnöke is aki, mint fogalmazott még sohasem látott ilyen alkotásokat. A 70 éves művész személyes hangnemben beszélt arról, hogy nincsenek gyermekei, de a képek annyire egyediek és szokatlanok, hogy ő most tudja csak átélni a születés csodáját.
A kiállított képek jelképesen megvásárolhatók, és az értük befolyó teljes összeget a megyei kórház újszülött és koraszülött osztálya alapítványának adják át a szervezők.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.