A beruházás keretében az 52 kisgyermekre engedélyezett, mintegy 700 négyzetméteres bölcsődét egy több évtizede nem megfelelően hasznosított homokbányai barnamezős területen építették fel.
Új, négycsoportos bölcsőde épült csaknem 360 millió forintos európai uniós támogatásból Kecskeméten.
Az akadálymentesített épületben több mint 50 négyzetméteres - saját fürdőszobával rendelkező - csoportszobákat alakítottak ki. A bölcsődében van melegítőkonyha is, a tágas közösségi tér és egyben tornaterem pedig egy nagy katicabogarat formáz. A pályázat részeként bútorokat, fejlesztőeszközöket és játékokat is vásároltak.
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében megvalósult beruházás során energiahatékonyságra törekedtek, így napelemes rendszer létesítésével megújuló energiaforrást használnak fel. A bölcsőde előtt parkolókat alakítottak ki.
Az egyik legősibb magyarországi kegyhelyen, a Somogy vármegyében található Andocson új közösségi- és művelődési ház épülhet. Jelenleg az egykori varroda épülete a helyszíne a kulturális eseményeknek.
Különleges műszaki megoldásokkal helyreállították a veszélyes partcsúszást a Tiszánál – számolt be a munkálatok lezárásáról az Országos Vízügyi Főigazgatóság. Az 1,7 milliárd forintos beruházással Tiszavárkony és a közeli falvak árvízi biztonsága javult.