Az idei tanévben 264 tanuló és 89 hallgató kezdte meg a tanévet.
A kecskeméti autógyár úttörő szerepet vállal a duális képzés hazai fejlesztésében, melynek köszönhetően folyamatosan nő az oktatási forma népszerűsége és egyre több nő indul el a járműipari karrier útján.
Ahhoz, hogy a tanév még színesebben induljon, a múlt héten 72 diák táborozott az oktatókkal együtt Parádon. Az öt alapszakma csapata: szerszámkészítő, mechatronikus-karbantartó, gépjármű mechatronikus, karosszérialakatos, járműkarosszéria előkészítő, felületbevonó vett részt a felkészítő táborban, de ezen kívül szeptembertől olyan új képzések is indultak, mint az automatikai technikusi és mechatronikai technikusi képzés, valamint egy 1 éves CNC gépkezelő oktatás is. Az akadémia szakképzett oktatói a táborban minden nap izgalmas feladatokkal készültek, melyek fejlesztik a diákok kommunikációs készégét. Amellett, hogy megismerik egymást, a különböző játékokkal megfigyelték azt is, hogyan tudnak a tanulók egy csapatként együtt dolgozni.
„A gyárban 2011-óta működik a duális képzés, amely az elméleti tudást professzionális gyakorlati ismeretekkel teszi teljessé. A programban a kecskeméti Kandó Kálmán Szakgimnázium és Szakközépiskolával, a Gáspár András Szakgimnázium és Szakközépiskolával, a szegedi Déri Miksa Szakgimnáziummal és Szakközépiskolával, illetve a Neumann János Egyetemmel működünk együtt – mondta Kovács János, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. duális képzésért felelős osztályvezetője.
Az akadémia tanévnyitóján, szeptember 2-án Uwe Oentrich a kecskeméti gyár HR-igazgatója így köszöntötte a tanulókat: „Mától ti is a Mercedes-Benz nagy családjához tartoztok. Tudom, most mennyire izgultok és milyen kíváncsiak vagytok. Én 28 évvel ezelőtt kezdtem a pályafutásomat a Mercedes-Benznél, ugyanígy a duális programban résztvevő tanulóként. Kívánom, hogy leljétek örömötöket és legyetek motiváltak a mindennapi tanulmányaitok során. Esélyt kaptatok arra, hogy egy kiváló csapat tagjai legyetek, és a professzionális autógyártás részeseként nagyszerű jövőt alapozzatok meg magatoknak.”
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.