Pályafelújítást végez a MÁV a Kecskemét és Kecskemét-alsó közötti vonalszakaszon, melynek során a városban két vasúti átjárót lezárnak a közúti forgalom elől.
A Juhász utcai átjáróban május 20-án, hétfőn reggel 6 és 8 óra között félpályás lezárás, majd 8 órától május 24-én, pénteken reggel 6 óráig teljes útzár lesz. Az autósok a Kiskunfélegyházi úti felüljáró felé tudnak kerülni, vagy a Halasi úti felüljárón keresztül juthatnak el a belvárosba. Május 24-én, pénteken 6-tól 18 óráig ismét félpályás korlátozásra kell számítani.
A Műkerti sétányon lévő átjáróban május 25-én, szombaton 9 és 15 óra között teljes útzár lesz. Az autósok a Műkerti sétány – 5-ös főút – Mindszenti körút – Klebelsberg Kuno utca – Mártírok útja kerülő útvonalat használhatják. A munkavégzés következő ütemében pedig félpályás lezárás lesz május 27-én, hétfőn reggel 8 órától május 29-én, szerdán reggel 8 óráig.
Az átjárók új aszfaltburkolatot kapnak. A gyalogosok és kerékpárosok átkelését a munkálatok idején biztosítják.
A karbantartás miatt június 5-ig módosított menetrend érvényes, pótlóbuszok szállítják az utasokat Kecskemét és Kecskemét-alsó között.
Az idén jubiláló Leier Hungária Kft. történetét egy olyan vállalkozó indította el, aki számára minden munkanap szabadsággal ér fel, és akinek legfőbb filozófiája, hogy szívesen tedd, bármit is csinálsz. Michael Leiert a mai napig elképesztő energia és lendület jellemzi, és arra a legbüszkébb, hogy ezt a lelkesedést sikerült átadnia az unokáinak és a cégcsoport munkatársainak. A példaértékű Leier-történet négy kulcsszereplőjével beszélgettünk.
A MEVA könnyű rendszereivel akár 5 cm-es raszterben is telepíthetők 60 x 60 cm-es pillérek.