Az új Egészségfejlesztési Iroda számtalan prevenciós programmal készül majd a városban.
Egészségesebb életmódra oktat, miközben segít a prevenciós kampányokban is az új Egészségfejlesztési Iroda Kecskeméten. Az intézmény nem titkolt célja, hogy összefogja a már eddig is létező preventív szervezeteket, és új, kreatív programokat szervezzen. Az új ernyőszervezet a Szociális Intézmények Igazgatósága és Kecskemét Megye Jogú Város összefogásával jött létre egy nyertes pályázatnak köszönhetően. – olvasható a kecskemet.hu oldalán.
Dr. Móczár Csaba, az Egészségfejlesztési Irodaszakmai vezetője elmondta, az intézmény a lakosság egészségismereteit hivatott javítani. Fő célja az egészségtudatosság, az egészséges életmód minél szélesebb körben történő népszerűsítése. A lakosságot ezzel kapcsolatban tervezik különböző programokkal megszólítani.
Interaktív kiállításokat és előadásokat is szerveznek, de az egyedibb ötletek sorából nem hiányozhat egy tornaszoba, és egy mintakonyha berendezése és kialakítása sem, amelyekben természetesen rendszeres foglalkozásokat tartanak majd.
Az Egészségfejlesztési Iroda törekszik majd minél nagyobb területet lefedni aktív jelenlétével.
Az új központ igyekszik majd felvenni a kesztyűt a dohányzással szemben is. Mint a mai hivatalos megnyitón elmondták, ez egy ernyő szervezet, amely számtalan területet igyekszik majd összefogni, és összekötni az orvosláson belül. Minderre közel 90 millió forint pályázati összeget sikerült elnyerni. A megnyitón külön köszönetet mondtak Engert Jakabné képviselőnek a pályázathoz nyújtott komoly szakmai segítségért. A rendelkezésre álló anyagi keret 3 évig garantálja az Egészségfejlesztési Iroda működését.
Projektvezetőjeként, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött irányítja a veszprémi vár VEMÉV-SZER általi munkálatait Csehi Lóránt. A novemberi Hónap Mérnökét pályájáról, motivációiról és arról is kérdeztük, mi kell ahhoz, hogy valaki megtalálja a helyét építőmérnökként.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.