Kecskemét legnagyobb múltra visszatekintő fesztiválján, a Hírös7-en került sor a Kecskemét Város Környezetvédelméért Díj, a Mathiász János Díj, az Év Kecskeméti Mestere-Díj, valamint a Kecskemét Gazdasági Fejlődéséért Díj átadására.
Kecskemét gazdasági fejlődéséért, kertészeti kultúrájának kutatásáért és környezetvédelméért járó elismeréseket nyújtottak át a Hírös7 keretében.
Az esemény műsorral kezdődött. Az ünnepeltek tiszteletére Ádám Blanka, a Kodály Iskola 11. osztályos tanulója és népzenetanára, Vadas László adott elő egy Bodrogközi népdalcsokrot.
A műsort követőn Gaál József alpolgármester adta át a négy városi díjat.
- Hagyomány, érték, fejlődés, és a kemény munka, ami az összes díjazott tevékenységét egybefűzi. Ezek azok a dolgok, melyekkel eredményt értek el, és most a legjobbak voltak a saját szakmájukban. Ezek az elvek és gondolatok, melyek a 650 éves Kecskemét életében mindig meghatározóak voltak. Itt, a homok közepén mindig olyan fejlődés ment végbe, és olyan eredmények születtek, amelyek ezen elvek eredményeként jöhettek létre. Így érte el a város, hogy a legnehezebb időkben is fennmaradt, fejlődött – hangsúlyozta az alpolgármester.
Gaál József méltatta a városban tevékenykedő agrárszakemberek munkáját, és beszédében kitért arra is, hogy Kecskemét - köszönhetően a vállalkozások innovációjának - ma már Magyarország egyik kiemelkedően fejlődő települése.
A díjazottakról kecskemet.hu oldalán bővebben olvashatnak.
Kecskemét Gazdasági Fejlődéséért Díj: Abraziv Mérnöki Irodát és Gépgyártó Kft.
Mathiász János-díj: Dr. Németh Krisztina okleveles kertészmérnök, főiskolai docens.
Kecskemét Város Környezetvédelméért Díj: Sipos Istvánné erdészmérnök, a Kecskeméti Arborétum vezetője.
Az Év Kecskeméti Mestere Díj: Zsigó Józsefné népi iparművész, tojásfestő művész.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.
Kékinfrastruktúra fejlesztést zárt le Letkés uniós támogatással.