Minden eddiginél több látogatót vonzott a Magyar Nemzeti Múzeum vándorkiállítása Kecskemétre. A Katona József Múzeum Cifrapalota kiállítóhelyén korábban egyetlen tárlatot sem láttak ilyen rövid idő alatt ennyien.
A Seuso-vándorkiállítás kecskeméti állomásán összesen 24 058 fő tekintette meg az ókori római kincseket. A Dél-Alföldön egyedül Kecskeméten állították ki a római ötvösművészet remekeit, így nem meglepő, hogy a helyi lakosok mellett, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés és természetesen Csongrád megyéből is sokan eljöttek megtekinteni a tárlatot. A múzeum igazgatója, Dr. Rosta Szabolcs, a város alpolgármesterével, Dr. Szeberényi Gyula Tamással, már első héten külön köszöntötte a tízezredik látogatót.
A közel három hétig tartó kiállításon a látogatószám a szombat-vasárnapokon elérte az ezernégyszáz főt is, így a hatalmas érdeklődés miatt a második hétvégén hosszított nyitva tartással várta a palota az érdeklődőket. A múzeum ezúton fejezi ki köszönetét Kecskemét város lakosságának és az összes látogatónak, hogy ilyen nyitottan fogadta a páratlan leletet, a türelmet, amellyel a zsúfoltabb napokon segítették a munkatársak munkáját, és a kedves visszajelzéseket is, amelyekkel elárasztották a vendégkönyvet.
A Seuso-kincs korábban Székesfehérváron, Zalaegerszegen és Kaposváron volt látható, Kecskemét után pedig Miskolcra, majd Nyíregyházára érkezik.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
Lendület, megújulás és a korábbi értékek megőrzése vezérelte a SZABADICS Group új arculatát.