A cél, hogy a tudomány eredményeit, lehetőségeit bemutassák a közönségnek.
Negyedik alkalommal várja az érdeklődőket a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium szeptember 29-én, pénteken 18 és 23 óra között.
Az este folyamán interaktív bemutatókat szerveznek a fizika, kémia, biológia, robotika és informatika területéről, előadásokat tartanak történelem, geológia, média témákban, de lesz árnyszínház és képkiállítás is.
A programok egyaránt érdekesek lehetnek a kisdiákoknak csakúgy, mint a felnőtteknek.
Minden rendezvény ingyenes és nyitott, nem csak a gimnázium tanulói és szülei számára, hanem minden érdeklődő, kívülálló, volt Bányais, vagy leendő Bányais számára.
Az előadásokat és bemutatókat a gimnázium szakember tanárai végzik a tehetséges diákjaik segítségével.
Szülőként megismerkedhet az intézmény lehetőségeivel, a természettudományos laboratóriummal. Betekintést nyerhetnek, hogy a tehetséges diákok milyen hozzáértéssel és lelkesedéssel képesek a természettudományok „csodáival” megismertetni a látogatókat.
A szakminisztérium, illetve olyan vezető iparági szereplők is részt vettek az az ÉVOSZ BIM-konferenciáján, mint a Market, a Duna Aszfalt, az Óbuda-Újlak, valamint a CÉH.
Az átadással kezdetét veszi az első projekt, amelynek keretében mesterséges intelligencia alapú orvosi berendezést fejlesztenek a daganatos betegségek, elváltozások gyorsabb és precízebb diagnosztizálása érdekében.
A szakminisztérium, illetve olyan vezető iparági szereplők is részt vettek az az ÉVOSZ BIM-konferenciáján, mint a Market, a Duna Aszfalt, az Óbuda-Újlak, valamint a CÉH.