A létesítményt, melyet a közeli városrészről neveztek el, 1962. augusztus 20-án adták át egy Kecskeméti Dózsa–Ganz MÁVAG mérkőzéssel (4:0).
A területen már a múlt század 20-as 30-as éveitől is aktív "football" élet folyt, 2-3 elkülönített pályán mérkőztek a kecskeméti csapatok. A KTE ekkor egy fakerítéses, falelátós pályán játszott. (a mai hármas pálya). Az 1962-ben elkészült marathoni kapus betonkaréj rengeteg társadalmi-önkéntes munkával valósult meg. A stadion életében 2002 jelentett nagy változást, hiszen kormányzati és önkormányzati fedezetből - több mint 500 millió forintból - felújították a lelátókat, és korszerű fejépület nőtt ki a földből. A 4.300 db műanyag ülés, a négyárbócos, 500 lux fényerejű teljesen új világítás (ezt 2008-ban 1200 luxra bővítették), a korszerű öltözők és irodák, rendelő révén országos szinten is színvonalas otthont biztosít a KTE csapatának. Az együttes a kiváló körülmények között a 2007/2008-as szezonban - első kecskeméti csapatként - megszerezte az NB II. Keleti Csoportjának bajnoki címét, azóta folyamatosan az élvonalban játszik.
A munkálatok legintenzívebb fázisában, április 6-17-ig módosul a menetrend a Budapest–Szeged, a Békéscsaba–Szeged és a Szeged–Röszke vasútvonalakon.
A fejlesztés célja, hogy több elővárosi vonat közlekedjen az agglomeráció és Budapest között, a vasút pedig az új megállók és kapcsolatok révén versenyképessé válhasson, és nagyobb szerephez jusson Budapest közlekedésében.